V Jerezu znovu diskutují o nasazení Casey Stonera

Australan Casey Stoner sice ukončil závodní kariéru posledním závodem sezony 2012, ale zůstal ve spojení s Hondou díky možnosti testování prototypových motocyklů a letos navíc pojede v barvách japonského výrobce slavný vytrvalostní závod v Suzuce. Závod v Kataru ukázal na velmi špatný zdravotní stav Daniho Pedrosy, čímž se znovu otevřela otázka návratu australského dvojnásobného šampiona do královské kubatury mistrovství světa.

V Jerezu znovu diskutují o nasazení Casey Stonera
Před závodem v Texasu padla otázka, zda Casey Stoner nahradí Španěla Pedrosu po dobu jeho pooperační rekonvalescence, protože samotný Australan uvedl, že by pro něj bylo ctí jet za Daniho Pedrosu. Honda ale jeho nabídku s díky odmítla, protože nebyli schopni zajistit vše potřebné, aby Stonera dostali do pozice, kde by bojoval o nejvyšší příčky.

„Rád bych viděl Caseyho přinejmenším bojovat o pozice na stupních vítězů, ale nebyl dostatek času na přípravu týmu a všeho kolem,“ odpovídal na otázky novinářů šéf HRC Shuhei Nakamoto, který vysvětloval, proč Australan nebyl povolán už po závodu v Kataru a dále pokračoval, když hovořil o možnosti Stonerova návratu, kdyby Pedrosovy zdravotní problémy pokračovaly: „Všechno je možné, všechno. Budeme ale nadále pokračovat s Aoyamou.“

Honda je tak odhodlána do pozice náhradního jezdce angažovat nadále Hiroshi Aoyamu, pokud Dani Pedrosa nebude v pořádku ani pro závod v Le Mans. Co se týče roku 2016, tak tam už jisté možnosti ohledně Australanova návratu zřejmě existují. „V reálu je to tak, pokud bude třeba, Casey se vrátí v příští sezoně, ne ale v této,“ dodal Nakamoto.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist