V Indy pojede na wild card motocykl s motorem Suzuki

Při obou amerických závodech Grand Prix, tedy v Laguna Seca a v Indianapolis, pojedou jezdci s wild card. Nově by to měl být motocykl týmu GPTech vybaveným agregátem Suzuki GSXR 1000 zabudovaným do vlastního hliníkového prototypového šasí.

V Indy pojede na wild card motocykl s motorem Suzuki
Přibližně před měsícem oznámil tým Attack Performance, že se zúčastní obou dvou závodů ve Spojených státech Amerických, tedy v Laguna Seca od 27. do 29. července a v Indianapolis od 17. do 19. srpna v kubatuře MotoGP s wild card.

A nyní se přihlásil a byl Dornou a IRTA akceptován další tým: V Indianapolis pojede GPtech ve spolupráci s Vesrah Suzuki/MCJ Motorsport jako technickým partnerem s motocyklem CRT a s motorem Suzuki. Zatímco ostatní týmy CRT používají motory od Aprilie, BMW, Honda a Kawasaki, tak tento projekt byl odstartován v lednu tohoto roku a nyní je dále vyvíjen, neboť Dorna tuto divoku kartu potvrdila. Listina jezdců přicházejících v úvahu pro tento projekt bude oznámena v nejbližších dnech.

"Nový reglement CRT nám dal volnost, abychom vytvořili úplně nový kompletní projekt s vlastním hliníkovým prototypovým rámem, který si zaslouží stát na startovním roštu královské kubatury",
řekl týmový majitel GPtech Geoff Maloney.
"Možnost, postavit na startovní rošt královské kubatury MotoGP Suzuki GSX-R 1000 dle pravidel CRT, je obrovská šance a my budeme mít určitě konkurence schopný motocykl", řekl Mark Junge, majitel Vesrah Suzuki/MCJ Motorsports.

Americký tým GPtech nebude ostatně na startu v Indy žádným nováčkem, v roce 2010 zde startoval s jezdcem Jasonem di Salvem v kubatuře Moto2 a skončil na 9. místě, vloni pak s mladíčkem Jacobem Gagnem ve stejné kubatuře obsadil 31. místo, vždy s britským motocyklem FTR.

Jen pro zajímavost: Jakýkoliv tým CRT s wild card může použít na jeden závodní víkend celkem tři motory.
Kromě těchto dvou amerických projektů by se měl celkem pěti závodů Grand Prix s wild card (tři ve Španělsku a obě dvě GP v USA) zúčastnit i venezuelský jezdec Roberto Pietri. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist