V Aragonii Márquez kolidoval s Quartararem a Nakagamim

Úvodní část závodu královské kubatury nabídla v Aragonii celkem hororovou podívanou v podobě dvou kontaktů, které skončily pádem. Naštěstí všichni protagonisté vyvázli bez větších zranění. U všeho byl Marc Márquez, který závod ukončil zajetím do boxů. Naopak tomu bylo v případě jeho dvou soupeřů, protože Takaaki Nakagami si pádem poranil prsty pravé ruky, a Fabio Quartararo má šrámy na břichu a hrudníku.

Do závodu Velké ceny Aragonie startoval Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) šestý, což byl pro Francouze kámen úrazu. Ve třetí zatáčce jel Quartararo těsně za Marcem Márquezem (Repsol Honda), jemuž ale jeho RC213V podklouzla, takže zpomalil a Francouz to v plné rychlosti napálil do zadní části prototypu Hondy. Márquez pokračoval dál, Quartararo skončil na zemi mezi projíždějícími jezdci a měl velké štěstí, že ho nikdo netrefil. Nakonec z pádu vyvázl bez vážnějších zranění, jen má na hrudi odřeniny, které mu způsobila jeho vlastní motorka.

„Nemám žádné vážné zranění,” prozradil Francouz, jehož náskok ve vedení šampionátu je nyní na 10 bodech. „Mám odřeniny na hrudi a jinak jsem docela zklamaný. Cítil jsem, že máme na to, abychom bojovali o skvělý výsledek, ale bohužel jsem v prvním kole havaroval. Někteří jezdci přišli o zadní část, jiní trochu zkrátili trať a já jsem zezadu trefil právě Marca. Je to velká škoda. V následujících dnech budu muset spát na zádech, ale v Japonsku určitě závodit budu!”

Marc Márquez po kontaktu s Quartararem pokračoval v závodu a v osmé zatáče absolvoval další nebezpečný střet, tentokrát s japonským závodníkem Takaaki Nakagamim (LCR Honda IDEMITSU). Oba se do sebe zaklínili a byl to Japonec, kdo havaroval a klouzal po dráze plné ostatních závodníků. Tady rovněž můžeme hovořit o velkém štěstí, že jezdce LCR Hondy nikdo netrefil. Japonec si pádem zranil prsty pravé ruky, takže dnes musí na vyšetření do Barcelony.

„Bohužel jsem měl smolnou neděli,” uvedl Nakagami, který byl v nedělním warm upu ze všech nejrychlejší. „Dobře jsem odstartoval, ale hned v prvním kole jsem měl nehodu. Dostal jsem se do kontaktu s Marcem (Márquezem) a absolvoval ošklivý pád, takže jsem opravdu zklamaný. Nyní jedu do Barcelony na kontrolu zranění čtvrtého a pátého prstu pravé ruky. Budu se snažit co nejlépe zotavit a doufám, že budu moci závodit ve své domácí GP v Japonsku.”

U všech kolizí byl Marc Márquez (Repsol Honda Team), který se závodem v Aragonii vrátil zpět do mistrovství světa. Španěl naposledy závodil v Mugellu, pak absolvoval operaci ruky a dlouho rehabilitoval. Tovární jezdec Hondy startoval třináctý a v první zatáčce získal řadu pozic. Ve třetí zatáčce mu ujela zadní část a následoval náraz Yamahy Quartarara. Márquez pokračoval v závodu, a když došlo k aktivaci zařízení pro holeshot, způsobilo to zablokování zadního kola a následnou kolizi s kolegou z HRC Takaaki Nakagamim. Poté Márquez ze závodu odstoupil.

„Do závodu jsem opravdu dobře odstartoval a rázem byl v boji o první pětku. Když zhasla světla, převládly instinkty,” prozradil Marc Márquez. „Pak jsem ale ve třetí zatáčce trošku ztratil zadní část, takže jsem zavřel plyn. Problém byl v tom, že Fabio byl super blízko mě. To je ale normální. To k závodění patří být v prvních kolech blízko a snažit se o pohyb při změně směru jízdy, jen jsme měli smůlu na ten kontakt s Fabiem.”

„Pak to všechno začalo. V páté zatáčce jsem cítil něco divného a vlastně jsem úplně nevěděl, co se děje. V sedmé zatáčce mě Nakagami předjel a jel zeširoka, když jsem zapnul zařízení pro zadní část cítil jsem, jako by se zablokovala. Pak se vše odehrálo najednou, protože motorka se s tím zablokováním najednou pohybovala doleva a já byl rázem v kontaktu s Takem. Poté jsem odstoupil. Šel jsem se omluvit Takovi a jeho týmu. Omlouvám se jemu i Fabiovi.”

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist