TT Assen – Quartararo získal pole position v novém rekordu, Kornfeil má sedmý čas v Moto3

Sobotní program v Assenu nabídl poslední tréninky a především důležité kvalifikační bitvy o pozice na startech nedělních závodů. V třídě Moto3 získal pole position Niccoló Antonelli, Jakub Kornfeil startuje sedmý, Filip Salač šestadvacátý. V královské kubatuře vyhrál kvalifikaci v novém rekordu Fabio Quartararo, jemuž se povedlo překonat kolegu z továrního týmu Viňalese rozdílem necelých dvou desetin. Karel Abraham do závodu vyrazí z šestnácté pozice. V kvalifikaci Moto2 si vedl výborně Australan Remy Gardner, jemuž se povedlo zajet ze všech nejrychleji. Neděle je dnem závodů TT Assen a dle výsledků jednotlivých kvalifikací se máme rozhodně na co se těšit.

Moto3 – 3.volný trénink

Ve dvacáté minutě byl s časem 1'42,314 sekundy nejrychlejším jezdcem Ai Ogura (Honda Team Asia). Kaito Toba (Honda Team Asia) ztrácel na týmového kolegu dvaačtyřicet tisícin, třetí Romano Fenati (Snipers Team) byl o šestaosmdesát tisícin pomalejší. Jakub Kornfeil ( byl s kolem za 1'43,422 sekundy sedmnáctý, nicméně v kombinaci časů byl jeho čas z druhého tréninku stále tím nejrychlejším. Filip Salač (Redox PrüstelGP) prozatím figuroval na devatenácté pozici s kolem za 1'43,490 sekundy.

Patnáct minut před koncem tréninku to byl Jakub Kornfeil, kdo nastavil nové maximum víkendu, když zajel 1'41,736 sekundy. Japonec Toba ztrácel dvě desetiny, ale hned v dalším kole jezdec týmu Honda Team Asia zajel 1'41,708 sekundy a posunul se do čela výsledkové tabulky. Filip Salač zrychlil na 1'42,939 sekundy, což mu prozatím stačilo na osmnáctou příčku. Mezi tím havaroval Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3), Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Ai Ogura (Honda Team Asia).

Trénink vyhrál časem 1'41,554 sekundy Tony Arbolino (VNE Snipers). Japonec Kaito Toba je druhý a Jakub Kornfeil třetí nejrychlejší. Do pátého místa zajeli Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) a Ai Ogura (Honda Team Asia). Filip Salač je s časem 1'42,140 sekundy šestnáctý a o postup do Q2 bude muset zabojovat v první kvalifikaci.

AKTUALIZACE – jezdec #21 Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0) penalizován, za incident s Arnoem Canetem z druhého tréninku, ztrátou šesti pozic na startovním roštu
TT Assen, Moto3 – 3.volný trénink