Rekordy a informace Moto3 – Okruh Amerik, Austin (USA)

Nejrychlejší kolo – Aron Canet (2017) – 2'14,644
Rekord okruhu – Aron Canet (2017) – 2'15,583
Kvalifikační rekord – Aron Canet (2017) – 2'14,644
Maximální rychlost – Romano Fenati (2015) – 239 Km/h

Délka závodu Moto3 - 17 kol (93,7 km)
Velká cena Texasu – Moto3 2017:
St.vítězů – 1.Fenati (KTM), 2.Martin (Honda), 3.Di Giannantonio (KTM).. 23.Kornfeil (Peugeot)
Pole position – Aron Canet (Honda) – 2'14,644 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Aron Canet (Honda) – 2'15,583 sekundy

Z prvních dvou závodů sezony vytěžil Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) rovných čtyřicet bodů, což mu nyní stačí k tomu, aby vedl průběžné hodnocení třídy Moto3. Španěl byl v Kataru a Argentině druhý, ale je to jezdec, který chce vyhrávat, takže o to se rozhodně pokusí v Texasu, kde mu od loňska patří rekord okruhu.

Druhým jezdcem v pořadí je Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3). Španěl je rovněž velkým talentem a samozřejmě favoritem na zisk titulu mistra světa. Vyhrál první závod sezony v Kataru, ale propadl v Argentině, kde získal jen pět bodů. Na vedení v soutěži mu nyní schází rovných deset bodů a o ty bude usilovat v Austinu.

Možná překvapením je prozatím průběžná třetí příčka Marca Bezzecchiho (Redox PrüstelGP), který zazářil v Argentině a to rovnou vítězstvím v závodu. Italský jezdec Rossiho jezdecké akademie dostal po dojezdu blahopřání přímo od svého šéfa, což mu udělalo obrovskou radost. Nyní ma na kontě sedmadvacet bodů a na prvního ztrácí bodů třináct.

Nad dvacet bodů pod dvou závodech dosáhl čtvrtý Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), pátý Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a šestý Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), jemuž na prvního chybí patnáct bodů. Nejlepším z nováčků je prozatím desátý Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0).

Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) bodoval jak v Kataru, tak v Argentině, kde se mu ale dařilo o něco méně než jak by chtěl. V Texasu loni nebodoval vůbec, takže na tom by rád zapracoval a byl rychlý od prvních tréninků tak, aby v kvalifikaci dokázal usilovat o přední řady. Pokud mu vyjde kvalifikace, je velká pravděpodobnost, že bude součástí skupiny bojující o pozice v první desítce. Nyní je s devíti body průběžně dvanáctý, ale stejný počet bodů má také Kaito Toba (Honda Team Asia) a Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3).