Thomas Lüthi se může v neděli radovat

Pokud Thomas Lüthi zvítězí v Grand Prix Turecka 125 ccm a Mika Kallio dokončí závod na pátém a horším místě, stane se jezdec týmu ELIT Grand Prix Racing letošním Mistrem světa.

Thomas Lüthi se může v neděli radovat
Po předčasném zisku titulu Mistra světa třídy MotoGP, který pro sebe již v Sepangu rozhodl Valentino Rossi a titulu ve třídě 250 ccm, jenž na Phillip Islandu obhájil Daniel Pedrosa, zbývá rozluštit tajenku posledního světového šampióna, jenž se bude pyšnit titulem Mistra světa třídy 125 ccm. Jak jsme si zvykli v posledních letech, stala se nejslabší třída kategorií, která svého krále určuje až jako poslední. I tentokrát se rozhoduje v samotném závěru šampionátu. O svém životním úspěchu může rozhodnou již v Turecku švýcarský jezdec Thomas Lüthi, který má nyní na svého jediného soka Miku Kallia náskok dvanácti bodů, což znamená, že pokud jezdec českého týmu ELIT Grand Prix Racing zvítězí v nedělním závodě a Kalilo dojede až na pátém místě, či ještě hůře, bude Lüthi slavit titul Mistra světa.
"Okruh je pro nás všechny nový a tak všichni začneme na stejné úrovni," říká mladý jezdec Thomas Lüthi v tiskové zprávě Hondy. Nyní jsem v Mistrovství světa první, ale vše se může během jediného závodu změnit. Já jsem měl špatný den v Qataru, ale stejná věc se stala Mikovi na Phillip Islandu. V Istanbulu se budu připravovat na vítězství v závodě, kalkulovat s počtem bodů nebudu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist