Těžké pády Smithe a Márqueze

První trénink královské kubatury jeli jezdci litrových prototypů na mokrém povrchu a hned několik jich skončilo mimo dráhu. Dvě poměrně dost vážné nehody se ale odehrály až v odpolední části, tedy v době, kdy se jelo na suché trati. V nájezdu do první zatáčky spadl Marc Márquez a v nájezdu do poslední Bradley Smith. Oba jezdci posléze skončili v péči lékařů.

Těžké pády Smithe a Márqueze
Španěl Marc Márquez první trénink vyhrál i přesto, že v jedné ze zatáček skončil mimo trať a na mokré trávě položil tovární Repsol Hondu na zem. Odpoledne už byly dráha suchá a Španěl hledal nastavení, které by ho dokázalo přiblížit k dvojici vedoucích továrních prototypů tří ladiček.

Rovinka okruhu v Mugellu patří mezi nejdelší v kalendáři, ale brzdící zóna před nájezdem do první zatáčky ´San Donato´ je na toskánském okruhu ta nejintenzivnější v celém seriálu. Právě po této rovince se řítil rychlostí přes 310 kilometrů za hodinu nováček v královské kubatuře Marc Márquez, který potřeboval v několika málo sekundách zpomalit na devadesát.
„Na rovince za kopcem jsem šel na brzdy a zavřel se mi předek,“ komentoval hrůzostrašný okamžik těsně před pádem Španěl Marc Márquez. „Snažil jsem se to ustát, ale motorka mě pořád táhla ke zdi, takže jsem seskočil, abych se vyhnul přímému nárazu. Pořádně jsem si narazil bradu a zle natáhl krční svaly. Mám také pohmožděniny na pravém rameni, ruce a noze. Jinak jsem ale v pořádku. Díky všem z lékařského týmu, kteří byli okamžitě na místě, aby mi pomohli. Teď si jen potřebuji odpočinout a uvidíme, jak se budu cítit večer a zítra ráno.“

Bradley Smith je rovněž nováčkem v soutěži litrových prototypů a stejně jako Márquez získává zkušenosti. Ta dnešní Brita ale pořádně zabolela. Jezdci satelitní stáje Monster Yamaha Tech 3 se stala osudnou poslední zatáčka ´Buolne´, tam se mu jeho M1 zavlnila, a posléze Brita vyhodila ze sedla tak nešťastně, že se po pádu na asfalt ocitl pod svým strojem, na což doplatil jeden z jeho prstů.

Dvaadvacetiletý Smith strávil nějakou dobu v péči lékařů Mobilní kliniky, kteří konstatovali, že neutrpěl žádné zlomeniny. Bohužel levý malíček potřebuje kožní štěp. Toto zranění by ale nemělo Smithovi zabránit, aby pokračoval v přípravě na nedělní závod a tento zákrok absolvuje až začátkem příštího týdne. S tím dnes Bradly Smith z Mobilní kliniky odcházel.
„Je škoda, že Bradly absolvoval tak těžký pád, protože působil velmi sebejistě,“ konstatoval Britův šéf týmu Herve Poncharal. „Víme, že má tuto dráhu rád a už předvedl, že si začíná v sedle YZR-M1 věřit, když byl v náročných podmínkách dopoledního tréninku šestý a osmý, když dnes odpoledne havaroval. Zkontrolovali jsme data a on v této zatáčce neudělal nic jinak ve srovnání s jeho nejrychlejším kolem. Byl tam stejně rychlý, ale jak to tak vypadá, jel na úplně nové pneumatice, která ještě nedosáhla potřebné teploty. Naštěstí si pádem nic nezlomil, i když jeho levý malíček je dost poškozený.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist