Test MotoGP – V Sepangu byl v neděli nejrychlejší Marini

Neděle byla posledním dnem testu MotoGP v Sepangu. Den začal pomaleji, jelikož v noci znovu pršelo a tak dopoledne dráha osychala. V poledne už jezdci nastavovali svá maxima a v polovině dne byl nejrychlejší Jorge Martin (Ducati) s kolem za 1'58,204 sekundy. V posledních čtyřech hodinách se časy zlepšovaly a nakonec to byl Luca Marini (Ducati), který zajel nejrychlejší kolo testu 1'57,889 sekundy.

Nejrychlejším jezdcem testu třídy MotoGP v Sepangu je Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team). Bratr Valentina Rossiho nastavil maximum 1'57,889 sekundy v závěru dne, ale nebylo to v jeho posledním nebo předposledním měřeném kole. Ital potvrdil, že tým VR46 má dobře připravenou techniku a vyrovnanou jezdeckou sestavu, jelikož jeho týmový kolega Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) byl s časem 1'58,363 sekundy o necelé půl sekundy pomalejší.

Na druhou pozici časomíry se časem z předposledního měřeného kola dostal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team). Úřadující mistr světa zajel kolo za 1'57,969 sekundy a byl také poslední, jemuž se podařilo dostat maximum pod minutu osmapadesát. Ztráta na prvního je jen 0,080 sekundy. Vyrovnané výkony měl také Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), který je u továrny nový, ale je velmi rychlý. S čtvrtým časem 1'58,149 sekundy ztratil na prvního jen 0,260 sekundy.

Výborně zajel třetí Maverick Viňales (Aprilia Racing Team), jehož maximum na kolo má hodnotu 1'58,036 sekundy. Aprilia intenzivně pracuje na zlepšení technického kompletu a evidentně se jim to daří. Druhý jezdec továrny z Noale Aleix Espargaró (Aprilia Racing) byl s kolem za 1'58,307 sekundy šestý nejrychlejší a na prvního ztratil jen čtyři desetiny.

S třemi desetinami ztráty je na páté pozici Jorge Martin (Prima Pramac Racing), jehož čas na kolo má hodnotu 1'58,204 sekundy. Francouz Johann Zarco (Prima Pramac Racing) je s časem 1'58,852 sekundy patnáctý a zároveň poslední v jedné sekundě na prvního.

V testu si velmi dobře vedla dvojice týmu Gresini. Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing) byl s kolem za 1'58344 sekundy sedmý nejrychlejší. Jeho týmový kolega a nováček v týmu Alex Márquez (Gresini Racing) zajel devátý čas a je poslední v půl sekundě na prvního.

První desítku uzavřel Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1'58,666 sekundy. Španěl testoval tři prototypy, experimentální verze z předchozích dvou dní zůstala mimo. Nový jezdec týmu Joan Mir (Repsol Honda Team) zajel dvanácté maximum se ztrátou devíti desetin na prvního.