Team Gresini ve Valencii nepojede

Během osmi roků ztratil tým Fausta Gresiniho už druhého svého pilota. Po Daijirim Katovi v roce 2003 po havárii v Suzuce havaroval tentokráte smrtelně Marco Simoncelli. A týmový šéf Fausto Gresini nejenže nepostaví svůj tým do finálového závodu ve Valencii, ale dokonce uvažuje o zavření celého týmu do budoucna...

Team Gresini ve Valencii nepojede
Gresiniho tým je od neděle stále v šoku, především jeho týmový šéf Fausto Gresini, který takto ztratil už v roce 2003 Daijira Kata, když se těžce zranil v Suzuce. Tehdy ale závodil tým dále, neboť to bylo na Katovu počest: "Když potom Gibernau vyhrál následující závod v Jižní Africe, tak to snad mělo něco společného s černou magií. Jako by na motorce seděl i Kato", říká Fausto Gresini a vzpomíná dále: "Kato ležel mnoho dnů na jednotce intenzivní péče v komatu. Pak Daijiro zemřel a my jsme našli v sobě sílu, dále závodit. Ale závodili jsme především pro Daijira." 

"Mám v paměti mnoho obrázků z posledních dvou let", říká Gresini o Simoncellim: "Marco byl vždy spontání a dělal vždy to, co se mu zrovna líbilo. Měl srdce ze zlata a byl vždy šťastný. Byl to specifický mladík ze specifické rodiny. Vždy byl blízko u svého otce, jako dva bratři".
Tentokráte ale týmový šéf nechce, aby jeho tým jel následující závod a nechce ani moc mluvit o budoucnosti týmu: "Jedině co je jisté, že nepojedeme ve Valencii a vynecháme také následující testy. Událo se to tak rychle, že jsme úplně beze slov. Vím, že je to nebezpečné povolání a že riziko je jeho součástí, ale vždy doufáme, že se nic nestane. A když se opravdu něco stane, tak je těžké to akceptovat. Marco se choval k sobě a k ostatním vždy férově, měl rád nové výzvy a my jako tým jsme  byli pouze nástrojem k tomu, abychom proměnili jeho sny ve skutečnost", říká dále Gresini. Jaká bude budoucnost týmu, je těžké předvídat. Alberto Vitaloni, prezident koncernu San Carlo, šel do celého projektu právě kvůli "SuperSicovi".... a když se to dozvěděl, tak byl pochopitelně zdrcen.
Týmový kolega Simoncelliho Japonec Hiroshi Aoyama slaví právě dnes své nejsmutnější narozeniny - 30 let: "Pořád tomu ještě nemohu věřit. Je to jako škaredý sen. Můj týmový kolega spadl a ačkoliv bojoval hodně srdnatě o svůj život, tak ho prohrál. Chybí mně slova, abych mohl tuto tragickou ztrátu nějak popsat", říká ex-mistr světa Hiro Aoyama.

"Už v kubatuře dvěstěpadesátek byl mým velkým rivalem a když jsme oba dva vstoupili společně do MotoGP, tak jsme bojovali jako Rookies mezi sebou. A pak byl najednou mým týmovým kolegou. Člověk, který měl vždy otevřené srdce a tím zůstal pořád, úplně jedno, kde se nachází. Vím, že každý od něho očekával velké výkony v budoucnosti. Byl oblíbený mnoha lidmi a já také vím proč! Minulý závodní víkend skončil druhý, stál na podiu a tento víkend byl také na motocyklu hodně silný..., ale...Proč?...Jak?...To je nyní to jediné, co mně prochází hlavou!"

Aoyama tedy dnes slaví své nejsmutnější narozeniny, ale nemá žádný důvod k oslavě: "Chtěl bych Marcově rodině, jeho fanouškům, týmu a personálu vyslovit mou hlubokou soustrast. Odpočívej Marco v pokoji!".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist