Stoner: "Prototypy musí zůstat"

Mistr světa Casey Stoner není novými změnami v MotoGP vůbec nadšen a staví se jednoznačně za zachování prototypových motocyklů.

Stoner: "Prototypy musí zůstat"
Nejen Dorna, nýbrž i většina pilotů samotných a pochopitelně i fanoušci nejsou vůbec nadšeni malým startovním polem kubatury MotoGP. V příštím roce by se mohlo něco zlepšit, neboť se na startovní rošt postaví týmy s motocykly Claiming Rule. Budou to prototypová šasí s upravenými superbikovými motory. Dvojnásobný mistr světa Casey Stoner ale tento krok vůbec nevítá s otevřenou náručí, ba právě naopak. 
"Myslím si, že myšlenka vyřadit prototypy je špatná, tak to už můžeme nechat jet rovnou cesťáky. Nevidím v tom totiž žádný rozdíl. Pro mě to bude znamenat v každém případě odebrání současného požitku ze závodění. Rozhodně to pro mě nebude tak zajímavé jako doposud, pokud se dostaneme do bodu, že budeme závodit se sériovým rámem a několika dalšími upravenými díly, abychom měli konkurence schopný motocykl", říká tovární jezdec Hondy Casey Stoner.
Prototypy závodí v MS od doby samotných začátků šampionátu silničních motocyklů: "Jistě, odehrálo se toho hodně ve formě zvýšených nákladů. Ty se zvedly, neboť je také potřeba daleko více personálu k provozu motocyklů. A ty jsou samozřejmě hodně komplikovanější než dřívější pětistovky. Ale pokud se to opravdu změní, tak to pro mě bude velké zklamání a já opravdu nevím, zda budu ještě součástí tohoto všeho", je názoru dvojnásobný australský mistr světa.  
Také tovární jezdec Yamahy Ben Spies, který se na sériovém motocyklu Yamaha R1 stal v roce 2009 superbikovým mistrem světa, nevidí úplně jednoznačně jako výhodu, koncentrovat se vyloženě na motocykly CRT. Ovšem tento Američan se na vše dívá ještě trochu otevřenějšíma očima: "Tak, jak se vyvíjí současná ekonomika ve světě, tak jen doufám, že ještě v roce 2013 budu mít práci. Momentálně se myšlenkou CRT vůbec nezajímám, to mohu říci úplně jasně. Ale rozhodně nejsem žádný velký fanoušek CRT". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist