Smolný úvod sezony pro jezdce Pramac Racingu

Oba jezdci stáje Alma Pramac Racing zajeli v přípravě na závod katarské Grand Prix velmi dobře. Australan Jack Miller se do závodu kvalifikoval na čtvrté místo startovního roštu, nováček Francesco Bagnaia odstartoval třináctý. Bohužel výsledek závodu nebyl takový, jaký oba jezdci očekávali, protože ani jeden do cíle nedojel. Důvodem nebyl pád, ale technické potíže, které donutily oba jezdce zajet do boxů a tam závod ukončit.

Australan Jack Miller měl v sobotu velkou šanci být součástí první řady na startu, což mu nakonec nevyšlo a do závodu tak vyrazil čtvrtý. Stále výborná výchozí pozice, kterou chtěl Miller co nejlépe zužitkovat. V době, kdy byl součástí skupiny, bojující o vedení v závodu, náhle zpomalil a bylo vidět, že sedlo jeho GP19 je pryč. To byl pro Millera konec.

„Je to velká škoda, protože po celý víkend jsme si vedli dobře a jsem přesvědčen, že jsem mohl zůstat s vedoucí skupinou až do konce,“ uvedl Australan. „Bohužel po problému se sedlem jsem v zatáčkách nedokázal plně ovládat motorku a nebylo možné s tím pokračovat. Po tom všem zůstávám stále pozitivní a už se nemůžu dočkat až budeme v Argentině.“

Nováček v královské kubatuře Francesco Bagnaia startoval do svého premiérového klání MotoGP třináctý, což pro mladého Itala nebyla vůbec špatná výchozí pozice. Bohužel v jednu chvíli se dostal do kontaktu se soupeřem a to pro něho nedopadlo dobře. „Dobře jsem odstartoval a získal hned několik pozic,“ uvedl Bagnaia k závodu v Kataru.

„V první zatáčce tam každopádně bylo dost agresivní předjetí z Petrucciho strany, který do mě narazil a zlomil mi pravé aerodynamické křidélko. Zkoušel jsem jet, ale s tím už nebylo možné dál pokračovat. Po celý víkend jsme dobře pracovali a první kola závodu nám umožnila porozumět jak jsou na tom ostatní,“ dodal Ital.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist