Smith tuší, že jeho éra s Tech 3 je u konce

Britský závodník Bradley Smith krátce před zahájením sezony v Kataru prozradil, že prodloužení smlouvy s Tech 3 je velmi nepravděpodobné jelikož má francouzská stáj společně s Yamahou jiné plány. Smith nyní věří, že se mu podaří zaznamenat úspěšný vstup do nového ročníku, aby si tím řekl o nové místo a třeba v některém z továrních týmů.

Smith tuší, že jeho éra s Tech 3 je u konce

Den před zahájením úvodního podniku sezony v Kataru přišla informace, že Bradley Smith neprodlouží smlouvu s Tech 3, což znamená, že sezonu začíná s vědomím hledání si nového místa. Zatím nepotvrzená informace je ta, že to samé čeká také jeho týmového kolegu Pola Espargara.

Britský závodník Bradley Smith pro Motorcycle News uvedl: „V roce 2017 nebudu součástí boxu Tech 3. Myslím, že ambice Yamahy v týmu jsou zřejmé a myslím, že je to můj poslední rok. Herve Poncharal má s Yamahou vlastní program proměny na juniorský tým a jsem si na devadesát devět procent jistý, že nebudu jeho součástí.“

S týmem Tech 3 je Bradley Smith celkem šestým rokem, dva v třídě Moto2 a nyní je to čtvrtý rok v MotoGP. Vzhledem k tomu, že smlouvy končí většině jezdců královské kubatury, schyluje se nyní k bitvě o místa v roce 2017 a dál. Smith je zkušený jezdec a nevylučuje cestu k tovární skupině. Možnosti jsou u nově příchozí KTM nebo Suzuki.

„Důležité bude dokončit sezonu znovu jako nejlepší netovární jezdec a do osmého místa, tak získám pro příští rok dobrou pozici v draftu pro továrnu. Největší šance přichází jako vždy s prvními čtyřmi závody počínaje nedělí tady v Kataru,“ řekl Smith a závěrem dodal: „Motorka s níž teď jezdím je vítězná Yamaha z loňského ročníku, což je určitě nejblíž továrnímu stroji a to zejména co se týče podvozku. Je to ta nejkonkurenceschopnější motorka, kterou nám Yamaha může nabídnout, zejména před nadcházejícími čtyřmi závody po nichž už tovární motorky zaznamenají první změny.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist