Sete Gibernau ukončil okamžitě kariéru v MotoGP

Strohá tisková zpráva oznámila, že španělský jezdec Sete Gibernau ukončil s okamžitou platností kariéru jezdce MotoGP.

Sete Gibernau ukončil okamžitě kariéru v MotoGP
Zatím nejsou známé důvody tohoto překvapivého rozhodnutí. A tak se jen spekuluje a v podstatě jsou možny pouze dva důvody:

První varianta je, že Sete Gibernau se tak rozhodl vyloženě ze soukromých důvodů.


Druhá varianta je současná ekonomická hospodářská krize, kdy týmu MotoGP "Grupo Francisco Hernando" prostě došly peníze, neboť tato španělská stavební firma nemohla například uskutečnit svůj projekt v jedné hodně vzdálené zemi - Guinea Equatoriale. 


Z tohoto důvodu potom jel Sete Gibernau při závodě v Jerezu s takto "nabarvenou" motorkou, aby totiž podpořil volby v této zemi, kde Francisco Hernando chtěl stavět prázdninové apartmenty. Volby však dopadly pro tamějšího diktátora hodně špatně a z celého stavebního projektu nezbylo nic. Po Jerezu tak jezdil Sete opět v tradičních barvách týmu Onde 2000.


Faktem je, že Sete Gibernau je v průběžné klasifikaci MS na předposledním 17. místě se ziskem hubených 12 bodů a jeho nejlepším umístěním bylo 11. místo na domácím závodě v Jerezu.xSpekulace zahraničních motocyklových webů hovoří v případě varianty "1", že vše by mohl zachránit John Hopkins se sponzorem Monster.

Rodinný tým Nietů (Pablo a Gelete) nyní společně s továrnou Ducati Corse hledá nějaké řešení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.22
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist