Nejrychlejší kolo – Tito Rabat (2014) – 1'32,470
Rekord okruhu – Alex De Angelis (2013) – 1'32,4814

Délka závodu Moto2 - 25 kol (111,2 km)
Velká cena Austrálie – Moto2 2016:
Stupně vítězů – 1.Lüthi (Kalex), 2.Morbidelli (Kalex), 3.Cortese (Kalex)
Pole position – Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten) – 1'33,992
Nejrychlejší kolo závodu – Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) – 1'33,414

Vedoucím jezdcem seriálu šestistovek je Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). V Japonsku získal jen osm bodů, ale na svého hlavního soupeře v boji o titul získal a jeho výhoda je nyní na devatenácti bodech. Ital potřebuje závod vyhrát, aby získal maximum bodů a hlavně jistotu před dvěma posledními kláními sezony. Zatím působí víc nervózním dojmem a z toho většinou vznikají chyby.

Druhý Thomas Lüthi (CarXpert Interwetten) ještě v Japonsku ztrácel na vedení v soutěži čtyřiadvacet bodů, ale pak FIM rozhodla o diskvalifikaci Švýcara Aegertera z Grand Prix San Marina. Lüthi se tak v hodnocení závodu posunul na první místo a na konto si připsal dodatečných pět bodů. Tato posila nemohla přijít v lepším okamžiku než právě nyní, když potřebuje každý jeden bod jako sůl.

Na třetí pozici je vítěz závodu v Japonsku Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Španěla již evidentně netrápí následky pádu v Misanu a v neděli zajel v Motegi vynikající závod. Vedení v soutěži ztrácí šestasedmdesát bodů, takže je již mimo hru o titul, ale stále může bojovat o pozici vicemistra světa, třebaže i tento status je už jen v teoretické rovině.

Švýcar Dominique Aegerter (Kiefer Racing) přišel o vítězství z Misana na základě faktu, že jeho tým měl použit nehomologovaný motorový olej. Pro jezdce je to rána jako hrom, protože závod vyhrál po opravdu těžké bitvě s Lüthim a stejně tak je to ledová sprcha pro tým Kiefer Racing a výrobce Suter. Jak vedení týmu uvedlo, nejsou si vědomi provinění vůči pravidlům. V prohlášení naznačili jisté nesrovnalosti v testech vzorků oleje, ale jak uvedli, nemají jinou možnost než přijmout rozhodnutí FIM. Podobně dopadl Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) v Barceloně.