Šest let od Simoncelliho tragické nehody

Třiadvacátého října roku 2011 startoval v Sepangu závod třídy MotoGP. Mezi jezdci královské kubatury byl tehdy čtyřidvacetiletý Marco Simoncelli. Italský mistr světa čtvrtlitrů z roku 2008 byl v MotoGP druhým rokem a závodil s Hondou týmu Gresini. Během závodu Simoncelli přišel o kontrolu nad svým strojem, spadl a nešťastně najel do stopy za ním jedoucích jezdců.

Závod Velké ceny Malajsie zastavili po incidentu v jedenácté zatáčce červenými vlajkami a lékaři byli u Simoncelliho, který ležel na dráze. Nicméně se již nedalo nic dělat, protože italský závodník podlehl svým zraněním téměř okamžitě. Tělo Marca Simoncelliho bylo letecky dopraveno domů do Itálie a v kostele Santa Maria v Coriano proběhlo poslední rozloučení.

Od té doby uplynulo spoustu času, ale jméno Marca Simoncelliho nebylo zapomenuto. Jeho jméno nese okruh v Misanu, v jedenácté zatáčce okruhu Sepang International je památní plaketa, Simoncelliho rodina založila nadaci, bylo vyřazeno startovní číslo #58 a letos jede prvním rokem v MS tým pod vedením Simoncelliho táty s názvem SIC58 Squadra Corse.

Také v Brně pokračuje vzpomínková akce na Marca Simoncelliho, která je spojena s rekordem v počtu motocyklů jedoucích na závodní dráze Masarykova okruhu. Letos v říjnu to bylo poprvé dvoudenní a spojeno s různými doprovodnými akcemi. Rekord 3795 motocyklů z roku 2014 ale nebyl překonán, protože jich na automotodromu napočítali celkem 2732.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 1 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist