Nejrychlejší kolo – Alex Márquez (2019) – 1'35,297
Rekord okruhu – Luca Marini (2019) – 1'36,097

GP Thajska – Moto2 2019:
Stupně vítězů – 1.Marini (Kalex), 2.Binder (KTM), 3.Lecuona (KTM)
Pole position – Alex Márquez (Kalex) – 1'35,297 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Luca Marini (Kalex) – 1'36,097 sekundy

Vedoucím mužem průběžného hodnocení je s 234 body Augusto Fernandez (Red Bull KTM Ajo). Španěl měl v Japonsku celkem komplikovaný závod, ale nakonec to bylo za dvacet bodů, což nebylo tak špatné. Přesto jeho největší rival v boji o světové prvenství vyhrál, takže japonský účet byl pro Fernandeze mínusový. Jediné, co teď musí udělat je závod v Thajsku vyhrát, aby posílil své naděje v rámci titulu. Samozřejmě o tom, že si nemůže dovolit jedinou chybu ani není třeba hovořit.

Druhý Ai Ogura (Idemitsu Honda Team Asia) vyhrál domácí závod v Motegi a na vítězné vlně by rád projel celou misi po Pacifiku. Pokud by se mu to podařilo, šampionát by vyhrál. Jenže jednoduché to mít nebude, jelikož v závodech nebojuje o vítězství pouze s Fernandezem, ale jsou tam další jezdci, kteří sice už ve hře o titul nejsou, ale vyhrát závod můžou. O to složitější to první dva jezdci průběžného hodnocení budou mít. Děli je jen dva body.

Třetí Aron Canet (Flexbox HP40) ztrácí na vedení 57 bodů, což je dost vzhledem k tomu, že do konce sezony zbývá odjet čtyři závody. Španěl závod v Japonsku vedl, ale spadl, takže nezískal ani jeden bod. Canet je talentovaný jezdec, ale jeho výsledky postrádají konzistenci a ta je právě základem úspěchu.

Ital Celestino Vietti (Mooney VR46 Racing Team) letos šampionát dlouho vedl, ale pak najednou začal ztrácet závod za závodem a už to šlo směrem, který nechtěl. Nyní je čtvrtý, ale na prvního ztrácí 72 bodů a z posledních čtyřech závodů si odnesl šest bodů. To je u jezdce, jehož jsme považovali za velkého kandidáta na titul katastrofa.

Posledním jezdcem s matematickou šancí na titul mistra světa je pátý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team). Ital ztrácí na prvního 96 bodů a ve hře jich v této chvíli zůstává rovných 100. Arbolino je talent, jen potřebuje víc zkušeností, aby ho dokázal plně využít. Letos jednou vyhrál, jednou byl třetí a to je z Top3 vše.

Šestý Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) má na kontě dvě vítězství a jedno druhé místo. Španěl je letos navíc nováčkem kategorie Moto2, takže tady mluvíme o někom, kdo příští rok může být jedním z velkých kandidátů na titul mistra světa. Letos to může být titul pro nejlepšího nováčka roku, třebaže druhý Alonso Lopez (CAG Speed Up) ztrácí 27 bodů.

Sedmý je Joe Roberts (Italtrans Racing) a osmý v pořadí Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), který teď prodloužil smlouvu s týmem Aspar s nímž bude závodit také v roce 2023.

Český závodník Filip Salač (Gresini Racing Moto2) v Japonsku získal 6 bodů, celkem jich má 27 a v průběžném hodnocení je jednadvacátý. Jeden bod ztrácí na dvacátého Barry Baltuse, 17 mu jich chybí na devatenáctého Manuela Gonzaleze.