San Marino GP - Závod ovládl Francesco Bagnaia, MotoE zná svého šampiona

První závodní víkend v Misanu mají jezdci za sebou. V Moto3 si pro vítězství dojel po pádu Romana Fenatiho Dennis Foggia, který tak snížil náskok Pedra Acosty v celkovém hodnocení šampionátu na 42 bodů. Závod Moto2 ovládl Raúl Fernández, v MotoGP si pak pro druhé vítězství v řadě dojel Francesco Bagnaia. Na pódium s ním stanuli Fabio Quartararo a Enea Bastianini, pro kterého šlo o první pódium v královské kubatuře. Šampionát MotoE pak poznal svého šampiona. Stal se jím Jordi Torres.

MotoE - Závod 2 (8 kol)

Do poslední závodu MotoE sezóny odstartoval z pole position Jordi Torres (Pons Racing 40). Vedle něj se postavili Eric Granado (One Energy Racing) a Mattia Casadei (Ongetta SIC58 Squadra Corse), do druhé řady si pak stoupili Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP), Matteo Ferrari (Indonesian E-Racing Gresini MotoE) a Fermin Aldeguer (Open Bank Aspar Team).

Odstartovat se nejlépe povedlo Jordimu Torresovi (HP Pons 40), který si dokázal hned v úvodu vyjet náskok 0,673 sekundy na druhého Mattia Casadeie. Dominique Aegerter se posunul na třetí místo, Eric Granado rovněž na čtvrté. Matteo Ferrari jezdil pátý, následovaný byl Miquelem Ponsem, Fermínem Aldeguerem a Lukasem Tulovicem.

Dominique Aegerter neustále zrychloval a snižoval náskok Jordiho Torrese. V posledním kole došlo mezi jezdci ke kontaktu a Torres spadl. Dominique Aegerter se tak rázem ujal vedení. Na druhém místě jel Matteo Ferrari, třetí patřilo Mattiovi Casaseimu.

Po závodě však ještě jury zkoumala osudný okamžik, kdy skončil Jordi Torres na zemi. Šlo především o to, kdo se stane vítězem světového šampionátu, který se rozhodoval právě mezi jezdci zapletenými do incidentu. Aegerter nakonec za nezodpovědnou jízdu obdržel 38sekundovou penalizaci a o titul tak přišel.