Rozhovor s Lukášem Peškem

Lukáš Pešek o vítězství ve Velké ceně Austrálie.

Rozhovor s Lukášem Peškem
Lukáši, po strhujícím závodě jsi vyhrál Velkou cenu Austrálie. Jaký to je pocit bezprostředně po dojetí cílem?
Je to úžasné a mám z toho obrovskou radost. Po těch nevydařených závodech jsem konečně protrhnul tu smůlu a ukázal, že nemusím pořád padat a umím vyhrát.
Závod to byl nádherný, jak jsi ho viděl ty?
Já už jsem včera říkal, že mám zdejší okruh velice rád a po dnešku ho mám ještě radši. Přiznám se, že jsem měl dnes obavu ze startu. Poslední dobou mi zrovna nevycházely nejlépe. Dnes se mi ale podařilo velmi dobře odstartovat a jelo se mi výborně. Snažil jsem se dostat na první pozici a vytvořit si nějaký náskok na ostatní. To se mi zhruba v polovině závodu podařilo, až jsem byl trochu překvapen, že těsně za mnou nikdo není. Pak jsem měl ale pocit, že mi trochu odcházejí pneumatiky a už jsem byl zase třetí.
Jak jsi prožíval poslední kola závodu?
Bylo mi jasné, že pokud chci vyhrát, musím si při nájezdu do posledního kola vytvořit náskok. Cílová rovinka je tady dlouhá a dá se tady velmi dobře využít větrného pytle právě pro předjíždění na cílové rovince. První dvě zatáčky tady umím asi ze všech nejlíp a toho jsem taky v posledním kole využil. Dostal jsem se na první místo, vytvořil jsem si nepatrný náskok a v cílové rovince už jsem jen jezdil ze strany na stranu, aby ta výhoda větrného pytle pro ty za mnou byla co nejmenší. Mám radost, že se to podařilo. Prostě se to dneska všechno sešlo, trať, nastavení a výkon motocyklu a jezdecká pohoda. Boj o třetí místo celkově je pro mě stále otevřený už se těším na VC Malajsie.
Jaká bude oslava vítězství?
Oslava? No, asi sportovní. Půjdu si trochu zaběhat , Velká cena Malajsie se jede už příští týden, a já chci mít formu i tam. Ale samozřejmě s týmem decentní oslava bude. Vždyť je to i jejich obrovská zásluha, že jsem dnes vyhrál.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist