Rossi zaútočil mediálně na Doviho

V příští sezóně pojedou v MotoGP pouze dva dobří Italové, zatímco před dvěma sezónami jich bylo o 100% více. A právě mezi zbývajícími dvěma se rozpoutala mediální přestřelka o pomyslné "místo na slunci".

Rossi zaútočil mediálně na Doviho
Pokud se podíváme úplně nezaujatě na příští sezónu v královské kubatuře, tak se dá předpokládat, že o titul bude bojovat zbývající trio z původního hvězdného kvarteta, tedy Casey Stoner, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa a jim bude znepříjemňovat život Ben Spies. Každý jiný průběh příští sezóny by byl pro většinu odborníků a také pro nestranné fanoušky velkým překvapením. Stejně se dá očekávat, že o 5. místo místo se odehraje kromě souboje  jiných adeptů, především závod dvou Italů, Valentina Rossiho a Andrea Doviziosa. Tedy že půjde čistě o italský duel. A mohlo by se taky říci, že "The Doctor" si už nyní připravuje živnou půdu pro tento boj o "nejlepšího Itala", ostatně tak, jak má tuto mediální válku vyzkoušenou třeba se Setem Gibernauem...

Andrea Dovizioso se po účasti na "Memorial Bettegy" - tedy v rámci Bologna Motor Show zúčastnil prezentace Grand Prix Argentiny, který se v roce 2013 bude konat na okruhu "Circuito Termas de Río Hondo". Tam mu byla také položena otázka týkající se příští sezóny. Sympatický Dovi se vyjádřil o svých soupeřích a mimo jiné také o svém krajanovi Rossim - tedy bývalém šampionovi - a byl celkem logického názoru (ostatně potvrzujícího doposavadní závodění Rossiho na motocyklu Ducati), že Valentino Rossi bude mít i v příštím roce s tímto motocyklem problémy.
Reakce Rossiho byla nečekaně prudká a hodně neadekvátní: "Pravý charakter sportovce se pozná teprve v okamžiku, když něco důležitého vyhraje...a problém je, že on [Dovizioso] ještě nic nevyhrál".

Pokud se dá předpokládat, že "The Doctor" ještě netrpí stařeckou sklerózou, tak to od něho byl pouze první mediální atak a pravděpodobně si tak připravuje bývalý šampion Rossi pouze úrodnou půdu na závodění s Doviziosem, kdy půjde o pozici "jedničky" v Itálii.

Jinak by jistě Vale nemohl opomenout, že Dovizioso je rovněž mistrem světa a vyhrál už celkem 10 závodů Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.14
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist