Rossi po GP Japonska velmi spokojený

Valentino Rossi o dalších devět bodů snížil svůj odstup od Nicky Haydena, po Grand Prix Japonska mu to dalo velké upokojení.

Rossi po GP Japonska velmi spokojený
Pouhých 12 bodů dělí po Grand Prix Japonska Valentina Rossiho od vedoucího jezdce šampionátu Nickyho Haydena. Čtvrté pódium v řadě a osmé z posledních deseti závodů, přiblížilo italského jezdce na dosah obhajobě světové koruny třídy MotoGP. Dnešní druhé místo za vítězným Lorisem Capirossim a před třetím Marco Malendrim potvrdilo, že se závěr letošního šampionátu nejsledovanější motocyklové třídy nesmírně zdramatizoval.
Valentino Rossi
S dnešním druhým místem jsem nesmírně spokojený. Nebyla to bitva jako v Sepangu, ale měl jsem dobrý rytmus a motocykl také pracoval velmi dobře. Dnes ráno jsem měl několik problémů během zahřívacího tréninku, ale jako vždy moji mechanici, technici od Yamahy a od Michelinu odvedli vynikající práci. Motocykl vylepšili během posledních minut změnou v nastavení. Po startu bylo s M1 trochu těžké jezdit, ale postupně jsem získával správný rytmus a začal se po kousku přibližovat k Marcovi. Když jsem ho předjel, pokusil jsem se dojet Lorise, dosáhl jsem na nejrychlejší kolo. Ovšem jakmile si Loris uvědomil, že se k němu blížím, vzal opět za plyn. Jezdil příliš rychle na to, abych ho dojel. Od pátečního rána pracoval motocykl dobře, chtěl bych za to všem poděkovat. 20 bodů z tohoto okruhu je pro mne velký výsledek. Není to můj oblíbený okruh a tak jsem rád, že na vedoucího jezdce ztrácím dvanáct bodů. Ještě jsou zde dva závody a pokud mohu pokračovat v takovéto práci, pak je možné vše!
Davide Brivio (šéf týmu Camel Yamaha)
Dnes to byl pro nás důležitý závod, protože jsme o dalších devět bodů zkrátili svou ztrátu. Náš dnešní cíl bylo skončit na pódiu, povedlo se nám to a tak jsme spokojení. Škoda, že Loris měl rychlost, proti které Valentino nebyl schopen bojovat. Musíme nyní udržet naší koncentraci na poslední dva závody. Budeme pokračovat v práci, aby jsme na konci sezóny byli náležitě odměněni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist