Rossi nechce do Japonska

Zatímco Casey Stoner a Jorge Lorenzo už své výroky ohledně neúčasti na závodě Grand Prix Japonska poněkud "uhladili", tak se nyní hodně natvrdo vyjádřil proti japonskému zábodu v Motegi devítinásobný světový šampion Valentino Rossi.

Rossi nechce do Japonska
Zatímco tovární jezdci japonských značek Casey Stoner a Jorge Lorenzo už své rozhodnutí ohledně účasti na Grand Prix Japonska aspoň částečně "uhladili", samozřejmě i na nátlak svých chlebodárců, to je celkem jasné, tak se nyní k celému problému vyjádřil Valentino Rossi, který má ovšem dvě velké výhody: v boji o titul mistra světa 2011 nehraje letos Vale žádnou roli a hlavně Ducati má sídlo v Itálii a ne v Japonsku: "Opravdu si nemyslím, že poletím do Japonska. Doufal jsem, že organizátoři se rozhodnou správně, bohužel to ale není ten případ a my tak máme opravdu velký problém".

Ještě na Sachsenringu říkal Stoner: "Nebudu v Japonsku startovat" a Lorenzo se k němu připojil. Potom však viceprezident HRC Shuhei Nakamoto ukázal lídrovi šampionátu Stonerovi platnou smlouvu s HRC, ve které stojí, že je jezdec povinen zúčastnit se všech závodů Grand Prix v sezóně, s výjimkou, kdy je zraněn.

V současné době jsou pouze tři stabilní jezdci z MotoGP a to Hiroshi Aoyama, Colin Edwards a Cal Crutchlow, potvrzeni jako účastníci závodu Grand Prix v Motegi 2. října.

Rossi už podal návrh, aby se jelo na vzdálenějším okruhu od Fukushimy, tedy třeba v Suzuce, kde se sice od roku 2003 nekonal žádný závod Grand Prix a kde je především bezpečnost jezdců palčivou otázkou: "Závod v Japonsku ano, ale proč ne třeba na okruhu v Suzuce. Je nesmyslem mluvit o bezpečnosti, když nikdo neví jaká bude. Onemocním a dalších 40 let bude pro mě hororem".
"My všichni máme strach, já, moji přátelé a celý tým. Myšlenka jet v Japonsku závod mně nepřipadá nejlepší. Rozumím tomu, z lidských důvodů letět do Japonska na návštěvu, ale kvůli jednomu motocyklovému závodu, to nemohu akceptovat. Nezajímá mě, co si myslí o tomto problému ostatní, já se chci rozhodnout úplně sám. Myslím si, že do Misana toto rozhodnutí padne", říká dále Rossi.

Jeden z jezdců Grand Prix - z pochopitelných důvodů nechce být jmenován - se v brněnském paddocku vyjádřil celkem jasně: "Budeme se tam v paddocku 5 dní sprchovat, kdo nám zaručí, že ta voda není radioaktivní?" a dodal: "Toto rozhodnutí o konání Grand Prix Japonska vzešlo od lidí, kteří mají 50 let a více. Možná, že kdyby byli mladí jako my, rozhodli by se jinak."

Tento názor většiny jezdců potvrdil ostatně v Brně i Marco Simoncelli: "Kdyby mně bylo 70 let, tak bych si také nedělal žádné starosti" a Jorge Lorenzo jeho myšlenku doplnil: "Chci mít v budoucnu zdravé děti".
V zásadě by se dalo říci, že do Motegi se nechce vůbec nikomu. "Hodně mechanikům, novinářům a jiným členů týmů se do Japonska nechce. Ovšem my jezdci máme větší vliv, takže všechno závaží tohoto problému skončí na našich ramenou. My musíme o tom popřemýšlet a pak se rozhodnout.", říká na závěr k tomuto tématu Rossi.

"Týmy se rozhodně závodu v Motegi zúčastní. Jestli tam ale budou všichni jezdci, to dnes nikdo neví. V nutném případě pojedou náhradní jezdci jednotlivých týmů, jako třeba Guintoli, Aoki a Kyionari, což by ale bylo hodně legrační", říká týmový manažér Yamahy Wilco Zeelenberg.

Jedno by se ale nemělo zapomínat, při různých nemocech posledního desetiletí, jako byla kulhavka, slintavka, prasečí či ptačí chřipka bylo Japonsko tím prvním státem, které tehdy nedoporučovalo třeba svým turistům, sportovcům a dalším obyvatelům "Země vycházejícího slunce" vůbec do Evropy vycestovat a některé sportovní akce prostě Japonci v Evropě bojkotovali, to je fakt.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist