Rossi doufá ve zrychlení jeho yamahy

Valentino Rossi doufá, že technici Yamahy zapracovali na výkonu jeho motocyklu, a že bude nyní disponovat větší maximální rychlostí.

Rossi doufá ve zrychlení jeho yamahy
Potřetí v historii otevře své brány šampionátu MotoGP kouzelné město Istanbul. V Turecku se v předcházejících dvou letech z vítězství vždy radoval Ital Marco Melandri, kterému chce jeho hegemonii letos překazit krajan Valentino Rossi. Po závodech v Kataru a Jerezu bude Istanbul první zastávkou, kde žádný z týmů MotoGP ještě nové stroje 800 ccm netestoval. Vzhledem k pravidlům o množství použitých pneumatik bude proto velmi složité dobře vyladit stroje, aby v nedělním závodě obstály proti ostatní konkurenci. Jak se tedy jezdec rozhodne ve čtvrtek v 17:00, tak bude probíhat celý víkend. Velmi náročnou práci umocní navíc charakter okruhu, který skrývá nejen pomalé šikany, ale i nejrychlejší zatáčku celého šampionátu, která se projíždí rychlostí 270 km/h. Valentino Rossi svým 46. vítězstvím ve čtyřtaktní éře MotoGP opět přepsal historické tabulky, stal se totiž prvním jezdcem, kterému se podařilo v nejprestižnější třídě zvítězit na motocyklech o objemu 500 ccm, 800 ccm a 990 ccm.
"Okruhy v Turecku a Číně, které budou nyní následovat, jsou okruhy, které nemám rád," říká před Grand Prix Turecka Valentino Rossi, který právě na okruhu Istanbul Park doposud nezvítězil (dále pak ještě v Laguna Sece a Misanu). "Pokud bude motorka dobře pracovat, může to být zábava. Minulý rok jsem na začátku závodu udělal chybu, která mě pak stála pódium, ale letos stejnou chybu neudělám! Vedu šampionát, ale bude to dlouhá sezóna. Musím jít za pódiem v každém závodě. V následujících dvou závodech bude problém výkon mojí motorky, protože jak Istanbul, tak i Shanghai mají dlouhé rovinky. V testech v Jerezu jsme zkoušeli v tomto směru nějaké nové věci a vím, že Yamaha také tvrdě pracovala. Doufám, že až přijedu do Turecka, bude naše motorka silnější. Samostatnou otázkou budou pneumatiky, protože to je okruh, kde jsme ještě netestovali. S novými pravidly bude velmi důležité správně se rozhodnout."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist