Roberto Locatelli ukončil závodní kariéru

Ex-mistr světa stopětadvacítek a jedenáctý jezdec MS dvěstěpadesátek z letošního roku, Ital Roberto Locatelli, ukončil svou 16-ti letou závodní kariéru v seriálu Grand Prix.

Roberto Locatelli ukončil závodní kariéru
Postavou malý, svými výkony ale hodně velký. Tak by se také dala charakterizovat kariéra italského jezdce Roberta Locatelliho. Svou první Grand Prix jel v roce 1994, pochopitelně kde jinde, než doma v Itálii. Od té doby jich má na svém kontě celkem 224, z toho 94 ve třídě do 125 ccm a 130 ve dvěstěpadesátkách. Ovšem většinu svých úspěchů má právě z té slabší kubatury: všech 9 vítězných závodů, a dalších 10 podiových umístění ve třídě do 125 ccm je určitě více než "pouhých" 6 beden ve třídě do 250 ccm.

Jeho kariéra ovšem nebyla vůbec jednoduchá, například po zisku titulu mistra světa na Aprilii - 2000 - a dvou "průměrných" létech ve dvěstěpadesátkách, se stal továrním jezdcem KTM, ovšem neodjel na rakouském motocyklu ani celou kompletní sezónu. 

A následoval další "veletoč": Po 24. místě s KTM byl o rok později s Aprilkou třetí! Za odměnu mohl jet o třídu výš tovární motocykl z Noale - skončil 13. (2005). Na další rok už "továrnu" nedostal a musel jel s kitovou Aprilií - bylo z toho jeho nejlepší umístění ve dvěstěpadesátkách - 5. místo. 


Poslední tři roky pak jezdil tento italský veterán motocykl Gilera. V závěru letošní sezóny Loca havaroval v Sepangu po kolizi s naším Abajou a zlomil si zápěstí. 

Roberto však dobře věděl, že na příští rok už do Moto2 žádnou další smlouvu nedostane a tak hodně stál o to, aby se s kariérou rozloučil účastí v závodě. 

A to i přesto, že se v odborných kruzích už dlouze hovořilo o to, že Locatelli už ani nechce pořádě závodit, tak...

...Roberto si v nemocnici "Ospedale di San Marino" nechal od  profesora Oliviero Soragniniho zraněnou ruku zoperovat a mohl o 10 dní později ve Valencii na okruhu Ricarda Torma startovat.

Ve svém úplně posledním závodě dojel Roberto Locatelli v Top ten, konkrétně na 9. místě.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist