Rabat chtěl ve Valencii závodit, do sedla ale usedne až v testech

Španělský závodník Tito Rabat je odhodlán nastoupit do poslední Grand Prix sezony ve Valencii a na okruhu Ricarda Torma si tento týden poprvé od nehody v Silverstonu vyzkoušel fyzičku v sedle silniční verze Ducati. Zda do závodu skutečně nastoupí ale zůstává s otazníkem. Tato otázka byla zodpovězena ve čtvrtek, Tito Rabat ve Valencii nebude závodit, ale nastoupí do předsezonního testu.

Rabat chtěl ve Valencii závodit, do sedla ale usedne až v testech

Jezdec královské kubatury Tito Rabat spadl během tréninku na Velkou cenu Velké Británie. Pád to byl ve vysoké rychlosti, ale Španěl z něho vyvázl bez zranění. Bohužel k jeho smůle ve stejném místě a ve stejný čas havaroval Franco Morbidelli, jehož Honda do Rabata narazila a natřikrát mu zlomila pravou nohu.

Jezdec Ducati týmu Reale Avintia věřil, že se na závodní dráhu vrátí v Thajsku, ale nakonec to bude až poslední podnik ve Valencii a to zatím ještě možná. V Misanu Rabata nahradil Christophe Ponsson, jehož angažmá ale vzbudilo u některých jezdců MotoGP kritiku vzhledem k jeho minimálním zkušenostem, takže od závodu v Aragonii už jel v sedle Rabatovy Ducati Jordi Torres.

Tito Rabat intenzivně pracoval na léčbě, teď v úterý absolvoval privátní testy a nakonec to budou lékaři, kteří mají poslední slovo. V záloze bude připraven Jordi Torres, který ale rovněž není stoprocentně fit. Vynechal závod v Sepangu, protože si zlomil záprstní kůstku u palce levé ruky. V úterý podstoupil operaci v Barceloně a dnes ráno Španěla pustili domů. Je jasné, že všichni s díky přivítají závěr sezony, aby se před novým ročníkem dali kompletně dohromady.

AKTUALIZACE – Ve čtvrtek (8.11.) Tito Rabat uvedl, že by ve Valencii rád závodil a jeho noha už problém není, nicméně jeho fyzička není po tak dlouhé přestávce stoprocentní a proto nechce být ve Valencii nebezpečný sobě nebo ostatním. Proto se s týmem rozhodl do Velké ceny Valencie nenastoupit, nicméně v úterý 20.listopadu již bude v sedle GP18 testovat v rámci příprav na novou sezonu 2019.

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist