Quartararo míří do Německa jako lídr, Morbidelli chce využít zlepšení z testu

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP míří na německý Sachcenring s vysokými ambicemi. Fabio Quartararo vyhrál závod v Barceloně, vede šampionát a v německé Grand Prix by po loňském třetím místě rád zlepšil své výsledkové maximum. Franco Morbidelli je s týmem po testu v Katalánsku už nedočkavý až bude zpátky na dráze, kde vyzkoušejí všechna zlepšení z Barcelony.

Fabio Quartararo přijíždí do Německa jako lídr šampionátu s dvaadvaceti body náskoku. Loni byl El Diablo na Sachsenringu třetí, což bylo jeho první umístění na stupních vítězů na německé půdě. Letos by něco podobného rád zopakoval a dostal se ještě výš.

„Poslední závod byl skvělý,“ uvedl vedoucí jezdec šampionátu MotoGP Fabio Quartararo. „Uplynulý týden jsem si užíval pocity, které zažíváte jen po vítězství, ale teď už nastal čas se znovu soustředit na závod na Sachsenringu. Je to úplně jiný typ trati než v Montmeló, ale cítím se špičkově a jede se mi opravdu dobře, takže budeme opět usilovat o co nejlepší výsledek!“

Všechna zlepšení z katalánského testu, chce Franco Morbidelli plně využít o nadcházejícím víkendu v Německu. Technický a klikatý Sachsenring je ideálním místem pro zhodnocení jeho pocitu z jízdy. V roce 2017 Ital vyhrál na Sachsenringu závod Moto2, teď jako jezdec královské MotoGP využije své zkušenosti z této trati k tomu, aby v neděli vybojoval cenné mistrovské body.

Před závodem v Německu Franco Morbidelli uvedl: „Během katalánského testu jsme najeli spoustu kol a postupně se zlepšovali. Změny, které jsme provedli, by nám měly na Sachsenringu pomoci. Je to specifický okruh v tom smyslu, že je úzký. Předjíždění je na něm o něco složitější, takže kvalifikace bude v tomto směru hodně důležitá.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist