Příští týden testuje KTM MotoGP v Brně, můžete být při tom

Rakouský motocyklový výrobce KTM, který v roce 2017 vstoupí poprvé do královské kubatury MotoGP, bude svůj prototyp dolaďovat příští týden na Masarykově okruhu v Brně. Dvoudenní testování je naplánováno na 27. a 28. dubna. Masarykův okruh na oba dny otevře tribuny pro fanoušky.

Příští týden testuje KTM MotoGP v Brně, můžete být při tom

Motocykl KTM RC16 zatím mnoho běžných fanoušků vidět nemohlo. Nyní ale na Masarykově okruhu budou mít šanci. Vedení KTM dalo souhlas k tomu, aby během testování mohli do areálu Masarykova okruhu fanoušci. „Otevřeny budou tribuny T3 a T5 u cílové rovinky stejně jako přírodní tribuna C. Lidé budou moci procházet i podchodem pod cílovou rovinkou. Uzavřen zůstane na přání KTM pouze paddock,“ upřesnila manažerka FIM akcí na Masarykově okruhu Radka Dvořáková.

Prototyp motocyklu, se kterým chce KTM vstoupit příští rok do MotoGP, má zatím jednoho „stálého“ testovacího pilota – finského vicemistra Moto2 Mika Kallia. Po jeho boku se na motorce při testech projeli třeba bývalý německý pilot MotoGP Alex Hofmann, Francouz Randy de Puniet nebo švýcarský závodník Moto2 Thomas Lüthi. Jeden z nich pravděpodobně Kallia doplní i v Brně.

V průběhu sezony pak na prototyp KTM usedne i Karel Abraham, který letos po pěti letech v MotoGP přešel do mistrovství světa Superbike. „Mám naplánovány s KTM troje testy. Teď v Brně testovat nebudu, ale pokud všechno půjde podle plánu, měl bych se doma s KTM během sezony objevit,“ naznačil Abraham.

KTM bude v Brně příští týden jezdit oba dny vždy od 9 do 13 hodin a od 14 do 18 hodin. „Jako vždy platí, že jde o testy. Nelze tedy zaručit, jak moc a jak jezdci na dráze budou. I tak je to ale první letošní příležitost vidět na Masarykově okruhu stroj MotoGP,“ doplnila Dvořáková. Vrcholem sezony pro fanoušky MotoGP samozřejmě zůstává HJC Helmets Grand Prix České republiky, která se koná 19. – 21. srpna 2016.

AKTUALIZACE, 25.dubna 2016:

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist