Premiéra za 3 body

Český motocyklový závodník Karel Abraham dojel ve svém premiérovém závodě v MotoGP na 13. místě a do tabulky mistrovství světa si připsal tři body.

Premiéra za 3 body
Do svého premiérového závodu v MotoGP startoval Karel Abraham z patnácté pozice, ovšem už v úvodu se kvůli pádu Randyho de Punieta a odstoupení Lorise Capirossiho posunul na čtrnácté místo. 

Vzápětí předjel loňského mistra v kubatuře Moto2 Toniho Eliase, který na českého jezdce stále ztrácel a tři kola před koncem upadl. „Mrzí mě, že Toni Elias a Loris Capirossi závod nedokončili. Jsou to soupeři, se kterými jsem chtěl bojovat,“ okomentoval své soupeře Karel Abraham. 

Kvůli technickým problémům se českému jezdci v premiérovém závodě nepodařilo dotáhnout na další soupeře, kteří jezdili ve skupině přibližně tři až pět vteřin před ním. „Ve druhém kole jsem měl problémy s nefunkční brzdou. Kvůli tomu jsem vyjel z trati a jen těsně se vyhnul kačírku. Ztratil jsem tak kontakt se skupinou jezdců přede mnou a už se mi ji bohužel nepodařilo dojet.“ 

I přesto však byl s výsledkem Velké ceny Kataru spokojený. „Fyzická kondice je docela v pohodě, ale musím zapracovat na rukou, v závěru už mi trochu docházela síla,“ připustil Abraham. 

Tým Cardion AB Motoracing v čele s Karlem Abrahamem se nyní vrací do České republiky, odkud se na konci března vydá na Pyrenejský poloostrov, kde se na okruhu v Jerezu uskuteční Velká cena Španělska. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist