Předsezónní testy nedopadly podle představ

Lukáš Pešek má za sebou testovací program před startem mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto2. Postupně absolvoval tři třídenní IRTA testy ve Valencii a dvakrát v Jerezu. První dva testy byly ve znamení seznamování se s technikou a práce na základním nastavení motocyklu, poslední test negativně ovlivnily tři pády našeho závodníka.

Předsezónní testy nedopadly podle představ
Testy ve Valencii znamenaly pro Lukáše vůbec první seznámení s technikou i s novým týmem. Cílem testů bylo tedy v první řadě nastavení systému spolupráce jezdce s týmem a pak také vyzkoušení různých nastavení motocyklu pro získání základního set-upu podvozku, elektroniky motoru a spojky. V následujících testech v Jerezu se pracovalo dále na nastavení motocyklu, na němž se již podílel i nově angažovaný specialista, který bude Lukášovi k dispozici po celou sezónu. Výsledky se dostavily a Lukáš v posledním dni testů zajel na mokré trati 9. nejrychlejší čas.


Závěrečné testy v Jerezu začal náš jezdec výrazným zlepšením, když hned úvodní den zrychlil oproti předcházejícím testům o více než vteřinu a jen 0,5 vteřiny zaostával za nejlepší desítkou. Druhý den však měl Lukáš ve velké rychlosti těžký pád, který negativně ovlivnil další průběh testů. Naštěstí pád neznamenal žádné zranění, a tak se potlučený Lukáš opět posadil na motocykl a znovu se dostával do potřebného tempa. Zanedlouho však upadl podruhé a v neděli již dále nezrychlil. Pro poslední den testů se po analýze dat kompletně předělalo nastavení motocyklu a Lukáš nastoupil s odhodláním vylepšit své maximum o 1 vteřinu. Přemíra snahy bohužel vyústila v další pád. Po opravě motocyklu se tým chtěl koncentrovat na závěrečnou hodinu testů, začalo ale pršet a šance na zlepšení byla pryč. Lukášovi se tak do celkového pořadí počítal čas z prvního dne, se kterým ve velmi vyrovnaném poli čtyřiceti závodníků obsadil 30. místo se ztrátou necelých 2 vteřin na prvního Cortiho.


Lukáš Pešek:V prvních dvou testech jsme udělali obrovský kus práce, ve které jsme pokračovali správným směrem i první den v Jerezu. Nastavení nebylo špatné, ale ještě jsme se chtěli více přiblížit tomu závodnímu. Pak jsem však v neděli dost nepříjemně upadl, zanedlouho znovu a důvěra v nastavení byla pryč. Večer jsme hledali příčiny pádů a pro poslední den jsme nastavení kompletně překopali. Bohužel jsem v pondělí spadl znovu a to nás dost zpomalilo. Odpoledne se navíc zkazilo počasí, a když jsme se chystali na vylepšení času, tak začalo pršet a všichni už zůstali v boxech. Celkově se můj pocit na motocyklu lepší, ale určitě nejsem spokojený. Potřeboval bych najezdit více kilometrů, což už bohužel není před startem sezóny možné. Určitě ale budeme bojovat a pokusíme se v prvních závodech dosáhnout na bodovaná umístění.“


Miloš Čihák – osobní kouč: „S předsezónními testy nejsme celkově spokojeni, Lukáš není s novou technikou úplně sžitý a také ještě vidím rezervy v nastavení motocyklu. Podnikáme však veškeré kroky na zlepšení současného stavu, velmi pozitivně vnímám spolupráci se specialistou na podvozek od firmy Andreani Group i s jezdeckým trenérem Andy Ibbottem, který Lukášovi pomůže i v prvních závodech. Čeká nás hodně práce, ale věřím, že se budeme postupně zlepšovat a stoupat vzhůru. Rozdíly mezi jezdci jsou velmi malé a v i v prvních závodech tak určitě máme šanci na dobré výsledky.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist