Předběžný kalendář MotoGP 2022

Ve čtvrtek FIM společně s promotérem Dorna MotoGP zveřejnili předběžný kalendář pro sezonu 2022. Na seznamu je celkem 21 Grand Prix. Sezona začíná březnovým kláním v Kataru a končí v jedenáctém měsíci ve Valencii. Na seznamu jsou také dva nové okruhy v Indonésii a Finsku.

Sezona MS silničních motocyklů, FIM MotoGP World Championship 2022, odstartuje 6.března závody Velké ceny Kataru. Poté světový šampionát zamíří do Indonésie, kde 20.března poprvé pojede na okruhu Mandalika International Street Circuit. Následují závody v Argentině a Texasu s daty v pořadí 3.dubna a 10.dubna. Prvním evropským závodem sezony bude 24.dubna Velká cena Portugalska.

Od Grand Prix v Portimau následuje evropská šňůra s Finskem, jako novým podnikem v kalendáři světového šampionátu. Závody na KymiRingu jsou spojeny s datem 10.července. Po Grand Prix Aragonie, jenž se pojede 18.září, následuje mise po Pacifiku spojena s Grand Prix Japonska, Thajska, Austrálie a Malajsie. Poslední závod sezony 2022 je ve Valencii s datem 6.listopadu.

Co se týče předsezonního testování, tak letos mají týmy MotoGP testy v Jerezu ve dnech 18. a 19.listopadu. Pro testovací jezdce a nováčky je test v Sepangu od 31.ledna do 2.února 2022 a pro jezdce a týmy MotoGP je Sepang v termínu 5. a 6.února a Mandalika International Street Circuit ve dnech 11. až 13.února. Třídy Moto3 a Moto2 testují v Jerezu od 22. do 24.února 2022.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist