Povrch okruhu v Austinu prochází částečnou rekonstrukcí

Po stížnostech jezdců MS silničních motocyklů, kteří jeli své závody na trati Circuit of the Americas (COTA) loni v říjnu, dochází nyní k výměně povrchu ve dvou nejvíce postižených částech. Byly opraveny zatáčky 2-10 a 12-16 plus položen betonový podklad pro zpevnění ploch u zatáček 2 a 10.

V Americe mají plné ruce práce, protože vedení závodního areálu Okruhu Amerik reagovalo na stížnosti, takže aby světovému šampionátu vyšli vstříc, dali se v novém roce do práce. Na nerovnostech trati pracují ve dvou částech okruhu, kde to bylo nejhorší a Velkou cenu Texasu tam přivítají začátkem dubna 2022.

Šéf pro bezpečnost MotoGP v rámci Grand Prix, Franco Uncini, na toto téma loni v listopadu uvedl: „Upřímně, jezdci si na stav asfaltu v Austinu hodně stěžují. Zaznamenali jsme, že je povrch hodně hrbolatý, ne tolik jak při závodech, ale půda je tam bohužel příliš měkká a situace je taková, že se nerovnosti mění a záleží na aktuálním stavu, zda jsou hrboly větší nebo menší. Nebyla to dobrá situace, takže jsme žádali výměnu povrchu, což nebylo v jejich silách, takže udělají jen ty nejdůležitější úseky.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist