Po úvodu je Karel Abraham patnáctý

Český motocyklový závodník Karel Abraham ztratil na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera 1,885 sekundy a v součtu časů z obou měřených tréninků obsadil na australském okruhu na Phillip Islandu patnácté místo

Po úvodu je Karel Abraham patnáctý
„Dobré je, že na motorce se už cítím dobře. Problémy, které jsem měl během předchozího závodního víkendu, mě už neomezovaly,“ řekl Karel Abraham, který kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím způsobeným těžkým pádem ve španělském Aragónu nenastoupil do závodu na japonském okruhu v Motegi.

V prvním i druhém měřeném tréninku odjel jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing šestnáct kol a zajel čas 1:32,360. Ten mu v součtu časů z obou tréninků zajistil patnácté místo.

Přestože na devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho ztratil český motocyklový závodník pouze 0,346 sekundy, s výsledkem nebyl spokojený. Abrahama po většinu sezony provází problémy s přilnavostí přední pneumatiky a v Austrálii tomu není jinak.

„Pneumatiky nedrží, tak jak bych si představoval. Najít tu hranici, kdy motorka uklouzne, je hodně těžké. Měl jsem strach, že kdybych do některých zatáček najel rychleji, pneumatika by uklouzla a skončilo by to pádem.“

Příležitost vyzkoušet změny na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11 bude mít Karel Abraham v zítřejším měřeném tréninku a v kvalifikaci.

„Něco jsme vymysleli, tak uvidíme, jestli to bude fungovat,“ dodal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist