Pedrosa: Poslední šance na titul?

Tovární španělský jezdec Hondy Dani Pedrosa nastupuje do nové sezóny bez jakýchkoliv zdravotních problémů a proto doufá, že bude bojovat o titul mistra světa - jedinou jeho starostí je přechod na litrové motocykly.

Pedrosa: Poslední šance na titul?
Pro Daniho Pedrosu je rok 2012 už jeho sedmou sezónou v MotoGP. Od roku 2006 je tento klidný Španěl nedílnou součástí továrního týmu Repsol Honda. Ovšem mistrovský titul doposud nezískal, ačkoliv ho jeho jezdecké schopnosti k tomu určitě předurčují. "Pokud závodím na 100%, tak jsem schopný jezdit s těmi nejlepšími. A když se mně to podaří po celý rok, tak mám šanci na mistrovský titul", ví velmi dobře tovární pilot HRC.

"Tělesně se cítím velmi dobře. Tentokrát jsem neměl žádné zranění, takže jsem nemusel být operován či se třeba podrobit nějaké rehabilitaci. Mohl jsem normálně trénovat. Moje fyzická a psychická kondice je momentálně velmi dobrá a hodně vyrovnaná", těší se španělský pilot, který musel v minulosti absolvovat celou řadu operací, které ho vždy doslova hodily nazpět na startovní čáru.
V minulé sezóně to pro továrního pilota Hondy vypadalo až do pádu v Le Mans velmi dobře. Společně s týmovým kolegou Caseym Stonerem a obhájcem titulu Jorgem Lorenzem tvořili trojici na samé špici mistrovské tabulky. Jestli by ale bez kolize s Marcem Simoncellim hrál Španěl podstatnou roli v boji o titul, se dá nazpět jen velmi těžko hodnotit.

"Těžko říci. Moje zranění bylo jedním z důvodů, proč jsem se nestal mistrem světa. Mnoho závodů jsem musel vynechat. Ale samozřejmě zde byly i další důvody, které mně v tom zabránily. Ale já dobře vím, že jsem byl v loňském roce velmi dobrý." hodnotí loňský rok Pedrosa.

Smrt Simoncelliho už mezitím Pedrosa psychicky nějakým způsobem vstřebal: "Vše musí běžet dále. Po ztrátě Tomizawy a Kata zanechal i on po sobě další díru".

Právě na tomto nešťastném místě začíná koncem ledna první oficiální test MotoGP na rok 2012. Sepang tak bude dějištěm prvního měření sil tří továren, které představí v praxi své nové motocykly: "Litrové motocykly jistě přinesou více radosti s ježděním, na straně druhé se s nimi jezdí o něco hůře, neboť jsou o poznání těžší a to pro mě není tak dobré", říká 155 cm měřící a 51 kilogramu vážící Dani Pedrosa.
"Sepang je pro motocykly hodně náročná trať. Uvidíme, jak se na ní budou chovat nové motocykly a brzy budeme moci analyzovat jejich přednosti a zápory", říká Španěl, který ale dobře ví, že jeho místo v továrním týmu Hondy může být do budoucna ohroženo. Pokud by totiž Stoner jezdil i letos tak dominantním způsobem jako vloni, tak by se musel Pedrosa měřit brzy s Marcem Marquezem, který dříve nebo později bude za tým Repsol-Honda stejně závodit.

"Myslím si, že tento rok je velmi dobrou příležitostí, bojovat o titul mistra světa. A co se týká budoucnosti, tak o ní se začne jednat už hodně brzy. Několik roků jsem zajížděl pro Hondu velmi dobré výsledky. A rád bych pokračoval. V minulosti jsem končil pravidelně mezi Top-3 a Hondě jsem vždy důvěřoval", řekl na závěr rozhovoru pro "AS" vicemistr světa MotoGP 2007 a 2010 Dani Pedrosa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist