Ohlasy WSBK: První závod v Portimau vyhrál Jonathan Rea

Sobotní závod v Portimau ovládl Jonathan Rea, který se svým soupeřům vzdálil hned v jeho začátku. Po vyvěšení šachovnicového praporku činil jeho náskok na druhého Topraka Razgatlioglu přes pět sekund. Britský jezdec se díky vítězství přiblížil v celkovém hodnocení šampionátu Scottu Reddingovi, na kterého momentálně ztrácí pouhých osm bodů. Třetí skončil v cíli Michael Van der Mark.

WSBK – 1. závod / Motul Portuguese Round

1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) - MS 2. místo ... 99 bodů (- 8)

„Už teď je to skvělý víkend. Přijeli jsme sem soustředěni na závod a věděli jsme, že to bude opravdu krutých 20 kol. Práce, kterou jsme zde odvedli během předsezónních testů, se vyplatila, hlavně v těchto vedrech. Byl jsem schopný lépe porozumět pneumatikám, dle kterých jsem upravil svou polohu na motocyklu. Závod jsem si opravdu užil. Když váš náskok, který vám tým ukazuje na pit board, roste, je to velká zábava. Rád bych poděkoval celému Kawasaki Racing Team, protože dostali z Ninja ZX-10RR to nejlepší, co mohli. Hodně jsme se toho dozvěděli, myslím, že to dnes bylo vůbec poprvé, co jsem tento víkend odjel dvacet kol v kuse. Pár věcí ještě můžeme zlepšit, co se závěru závodu týče. Celkově to ale byl pozitivní den.“

2. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) - MS 3. místo ... 86 bodů (- 21)

„Skončil jsem druhý, z čehož mám radost. Zítra ale asi vyzkoušíme něco jiného. Snažil jsem se držet Johnnyho, ale po pěti kolech to už nebylo možné, byl dnes opravdu rychlý. Ale jsme šťastní, že jsme znovu skončili na pódiu. Druhé místo je opravdu dobré. Zadní pneumatika mi dnes celkem klouzala. Zkoušel jsem se na Johnnyho dotáhnout na brzdách, ale nestačilo to. Zítra mou R1 nastavíme trochu jinak a pokusíme se bojovat o vítězství, protože potřebujeme body -  uvidíme, jak to půjde, ale budeme se snažit vyhrát oba závody.“

3. Michael Van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) - MS 5. místo ... 63 bodů (- 44)

„Musím být šťastný, jsem totiž konečně zpět na pódiu! Ráno jsem se cítil v pohodě, podařilo se nám zlepšit motocykl a zajet dobrý výsledek v Superpole. Startovat z pátého místa je ok. V závodě jsem zpočátku trochu bojoval s předkem. Nemohl jsem jít na brzdy tak pozdě, jako ostatní, a pak jsem zařadil neutral a vyjel jsem z trati. Poté jsem se pokusil zůstat v klidu, ale tím, jak rostla teplota, se toho docela dost změnilo a neměl jsem na motorce už tak dobrý pocit jako ráno. Krok za krokem jsem se ale blížil vedoucí skupince závodníků, až jsem nakonec skončil na pódiu. Je super, že Toprak skončil druhý. Pokud se podíváte do výsledkové listiny, motocykly Yamahy jsou teď na tom opravdu dobře. Jsme rychlí, bohužel ale ještě nevyhráváme. Musíme zlepšit trakci. Jsem si ale jistý, že určitě něco najdeme a budeme schopní bojovat o pódium.“