Ohlasy po závodě Moto GP v Austrálii

Napínavou Velkou cenu Austrálie, kde se na místě vedoucího jezdce vystřídalo hned několik pilotů, vyhrál Marc Márquez. Se ziskem pětadvaceti bodů si tak upevnil pozici lídra šampionátu. Jeho největší rival v boji o titul Andrea Dovizioso skončil až na třinácté příčce a aktuálně ztrácí na čtyřiadvacetiletého Španěla třiatřicet bodů. Jako druhý v pořadí viděl šachovnicový praporek Valentino Rossi, jenž si dojel pro své první pódiové umístění od operace zlomené nohy. V samotném v závěru si pak o pouhých 0,016 sekundy před čtvrtým Johannem Zarcem vybojoval bronzovou pozici Mavrick Viñales.

Ohlasy po závodě Moto GP v Austrálii

MotoGP – Závod / Velká cena Austrálie

1. Marc Márquez (Repsol Honda Team) – MS 1.místo … 269 bodů

„Byl to úžasný závod, myslím, že jsme fanouškům předvedli fantastickou show! Jsem velmi šťastný, věděl jsem, že pro nás bude dnešek hodně důležitý. Dovi se během víkendu potýkal s obtížemi, zatímco já jsem se na motorce cítil opravdu dobře a chtěl jsem tento pocit využít co nejlépe. Když začal závod, myslel jsem pouze na to, že musím zůstat v klidu a šetřit si pneumatiky. Pak do mě ale narazil Zarco a já jsem si uvědomil, že nás čeká velká bitva. Jezdil jsem ve skupině bojovníků. Věděl jsem, že na to musím tlačit a bránit se, ale zároveň také útočit. Snažil jsem se tedy kontrolovat situaci a pak, asi osm kol do cíle, jsem do toho dal úplně všechno. Tři nebo čtyři kola jsem pořádně tlačil na pilu. Samozřejmě jsem šťastný, že jsem vyhrál, ale ještě více mě těší, že jedeme do Malajsie s třiatřiceti bodovou výhodou."

2. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – MS 4.místo … 188 bodů (-81)

„Závod jsem si velmi užil. Tato trať je neuvěřitelná a závod na ní byl skvělý! Všichni piloti, kteří jezdili ve předu, byli velmi agresivní, takže jsem se musel chovat 'stupidněji' a agresivněji než oni. Se Zarcem, Iannonem, Márquezem a Viñalesem jsme předvedli skvělé boje. Abych se umístil na pódiu, musel jsem jet na své maximum. Nakonec jsem skončil na druhém místě a jsem velmi šťastný. Chtěl bych poděkovat celému mému týmu za tvrdou práci, kterou odvádějí, a také Yamaze."

3. Mavrick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP) – MS 3.místo … 219 bodů (-50)

„Mým cílem bylo zaútočit v posledních pěti kolech. Podařilo se mi předjet Johanna a na konci rovinky jsem se pokusil dostat také před Valentina, ale byl jsem příliš široký. V jednom momentu jsem se po boji s Johannem zařadil až za Andreu. V té chvíli jsem si myslel, že jsem ztratil závod, ale nakonec to dopadlo dobře. Začal jsem rychle předjíždět ostatní jezdce, ale upřímně, v poslední zatáčce jsem byl úplně jinde, než kde jsem potřeboval být. Díky akceleraci to ale dopadlo dobře, dokonce jsem si myslel, že bych mohl předjet také Valentina. Nakonec se ale ukázalo, že byl příliš daleko, ale i tak jsem velmi šťastný. Tým odvedl dobrou práci, zvláště dnes ráno jsem se v deštivých podmínkách cítil skvěle. V Malajsii z toho můžeme vycházet. Během víkendu jsme zjistili spoustu pozitivních věcí, hlavně co se týče měkké pneumatiky. Šampionát nám už utekl, což není dobrá zpráva, ale celou sezónu jsme věděli, že to budeme mít velmi těžké, především pak v její druhé polovině. V Malajsii musíme opět ukázat naši sílu a pokusit se bojovat o pódium. Pořádně zapracujeme na motocyklu a pokusíme se z následujícího víkendu udělat jeden z našich nejsilnějších."

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist