Ohlasy MotoGP: Fabio Quartararo zvítězil podruhé v řadě, Valentino Rossi po více než roce na pódiu

Fabio Quartararo potvrdil svou aktuální formu a v Jerezu si dojel pro své druhé vítězství v řadě. Do České republiky tak přijede za čtrnáct dní jako lídr šampionátu. Deset bodů na něj ztrácí Maverick Vi?ales, který skončil v neděli na druhém místě. Třetí projel cílem Valentino Rossi, který vystoupal na pódium poprvé od loňského závodu v Austinu.

MotoGP - Závod / Gran Premio Red Bull de Andalucía

1. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) – MS 1. místo … 50 bodů

„Byl to obtížný závod. Dokončit pětadvacet kol na čele, navíc v těchto vedrech… Byl to nejtěžší závod v mém životě! Cítil jsem horko v mých rukou i nohou a vůbec nefoukalo, abyste se mohli aspoň trochu zchladit. I tak jsem se ale cítil na motorce dobře. Přestože jsme na stejném okruhu jeli už minulý týden, podmínky byly tentokrát jiné. Museli jsme se jim rychle přizpůsobit. Když jsem viděl, že na mě Valentino ztrácí 0,6 sekundy, nemohl jsem uvěřit tomu, že jsem tolik ujel. Věděl jsem, že se musím trochu uklidnit, abych závod dokončil. Mám radost, že jsem si dojel pro další vítězství, a to navíc v tak těžkém závodě, jakým byl tento. Zároveň bylo úžasné, že jsem na pódiu stál s Valentinem, který byl vždy mým idolem. Chci strašně moc poděkovat mému týmu, Yamaze, sponzorům, mé rodině, přátelům, manažerovi a všem fanouškům za jejich podporu.“

2. Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) – MS 2. místo … 40 bodů (- 10)

„Nemohl jsem v dnešním závodě dýchat. V prvním kole jsem se pokusil dostat před Fabia. Na motorce jsem se cítil opravdu dobře, jenže jsem byl dlouhý a nejenže mě Fabio předjel zpátky, ale dostal se přede mě i Valentino. Když jsem jel za ním, nemohl jsem se pořádně nadechnout, a to mě hodně oslabilo. Nevím proč, možná bylo příčinou horko, které šlo z jeho motorky, ale nemohl jsem už víc dělat. Snažil jsem se našetřit nějaké síly na posledních pět kol, a pak jsem za to v závěru zatáhl a dostal se opět do dobrého tempa. Dnešek jsem prohrál v prvním kole. Pokud by se to nestalo, mohl to být o dost lepší závod.“

3. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – MS 6. místo … 16 bodů (- 34)

„Mám radost. Je to už dlouho, co jsem stál naposled na pódiu. Měli jsme teď pár měsíců opravdu špatné období, kdy jsme nezajížděli dobré výsledky. O tomhle víkendu jsme ale začali pracovat jinak. Práce, kterou odvedl David Muñoz, byla skvělá, stejně tak jako ta zbytku mého týmu. Hned na začátku se mi podařilo zajet dobré kolo, závod to byl ale strašně dlouhý. Mám radost, že můžu stát znovu na pódiu. Není to sice vítězství, ale něco na ten způsob.“

Autor článku obdržel prémii 8 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.