Ohlasy jezdců MotoGP na Catalunyi (3)

Dokončení jezdeckých ohlasů na závod MotoGP na okruhu v Montmelo nedaleko španělské Barcelony.

Ohlasy jezdců MotoGP na Catalunyi (3)
Sylvain Guintoli (14. místo – Yamaha)
Byl to opět dobrý víkend, během kterého jsme udělali pokrok. Mám tento okruh rád, také se podařila kvalifikace, navíc jsem v každém letošním závodě bodoval. Je to dobrá podpora mého prvního roku v MotoGP. Po startu se mi dobře jelo, během prvních deseti kol jsem nalezl dobrý rytmus jízdy. Měl jsem ovšem také během závodu problém s vibracemi, to může být z důvodu použití nových pneumatik. Hned jsem jezdil rychle, dokonce mi mnoho neodjel ani Colin Edwards. Ke konci jsem již nechtěl riskovat pád a tak bylo frustrující, že jsem musel zpomalit. Nyní se již těším na Donington, to je můj druhý domácí závod, protože se svou rodinou žiji nedaleko okruhu.
Shinya Nakano (15. místo – Honda)
Byl to pro mě velmi zničující závod. Ještě včera jsem říkal, že nemám problémy s přilnavostí v teplých podmínkách, z nějakého důvodu to dnes nebyla pravda. Když jsem chtěl jezdit tvrdě, jezdil jsem zatáčky zeširoka. Těším se na testy, které by měly dát dostatek času na zlepšení našeho motocyklu. Je to důležité, protože tento měsíc máme ještě dva závody.
Kenny Roberts (16. místo – KR212V)
Kurtis jel opravdu dobře. Na začátku závodu byl rychlejší než já. Neměl jsem žádnou přilnavost a tak jsem nedokázal zůstat se skupinou. Abych předjel Kurtise, vyzkoušel jsem všechno. Nakonec jsem ho předjel na konci rovinky a začal se soustředit na Carlose Checu. Ten ovšem najednou zvolnil, asi měl nějakou poruchu motorky nebo pneumatiky.
Carlos Checa (17. místo – Honda)
Je to pro mě obtížný moment, nemohu si vzpomenout kdy jsem zažil takto špatný závod. Tohle není výsledek, který jsem chtěl. Každý člověk v LCR týmu pracoval pilně, ale stále jsme nemohli najít správnou rovnováhu, která mi dá dobrý pocit. Neměl jsem v motocykl důvěru. Takového závodění není zábava. Musíme nyní doufat, že se situace změní.
Kurtis Roberts (18. místo – KR212V)
Je to vůbec poprvé, kdy jsem jezdil před Kennym. Celou první polovinu závodu jsem si myslel, že jede zamnou, ale on byl v jednu chvíli dost daleko. Chtěl jsem dojet Carlose Checu, ale neměl jsem již dostatek přilnavosti. Když mě předjel Kenny, chtěl jsem se ho držet. To je pak závod zábavou. Je hezké sledovat jízdu „malého Kenyho“, to je pan jezdící bez chyb, zatímco já jich dělám hodně.
Toni Elías (porucha – Honda)
Jsem opravdu zklamaný, protože to byl pro mě dobrý závod. Dobře jsem odstartoval a jel někde na páté pozici. Vše bylo dobré až do čtrnáctého kola, kdy se mi zastavil motor. Nevím přesně co se stalo. Takovéto věci se při závodech stávají, ale jsem zklamaný, protože tohle byl můj domácí závod před domácím publikem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist