Ohlasy jezdců MotoGP na Catalunyi (2)

Druhá část jezdeckého ohlédnutí za Grand Prix Catalunye třídy MotoGP.

Ohlasy jezdců MotoGP na Catalunyi (2)
Alex Barros (8. místo – Ducati)
S konečným výsledkem jsem spokojený, myslím, že jsem v tomto závodě odvedl dobrou práci. Pro nás tento víkend není snadný, před závodem jsme měli nějaké obtíže, proto jsme se po dnešním Warm Upu rozhodli změnit nastavení. Nakonec jsme se ovšem přece rozhodli vrátit k vyzkoušenému nastavení ze včerejšího dne. Naštěstí jsem měl dobrý start, ale v první zatáčce jsem chyboval a o několik pozic propadl. Závod byl těžký a já měl v první části problémy s obnovením ztracených pozic. Ve druhé části jsem zase měl problém s předkem motorky. Bohužel to nebylo jaké jsme očekávali. Asi jsem od tohoto závodu očekával trochu víc. V každém případě pozitivní je to, že jsem mohl jezdit tvrdě od startu až do cíle. Mám velkou motivaci a doufám tedy, že v dalším závodě budu rychlejší.
Marco Melandri (9. místo – Honda)
Tým odvedl tu nejlepší práci, ale výsledek jsem nezískal. Motorka mi nedala žádnou důvěru a já nemohl jet tak jak jsem chtěl. Jsem opravdu zklamaný. Celý víkend jsme bojovali s přední částí a po několika kolech závodu jsem v předek ztratil důvěru. Motorka hodně skákala, bylo těžké na tom jezdit. Budeme muset udělat nějaké drastické změny.
Colin Edwards (10. místo – Yamaha)
Dnes to bylo ode mne nemožné. Od startu jsem neměl dobrou přilnavost zadní pneumatiky. Stále jsem se nemohl dostat do rytmu. Základním způsobem se dá říct, že jsem nemohl jezdit jak jsem chtěl. Tento víkend jsme předělali úplně všechno, veškeré nastavení bylo změněno. Zjistit příčinu našeho problému se stejně nepodařilo. Kvalifikace byla dobrá, ale dnes jsem nemohl jezdit. Zítra je poslední test až do Brna, musím využít absolutně každé minuty, kterou budu na dráze. Pokud se podaří vyřešit problém, bude vše dobré pro nadcházející závody, které se jedou na mých oblíbených okruzích.
Nicky Hayden (11. místo – Honda)
Během tohoto víkendu jsem postupoval nahoru, v každém tréninku jsem se stával stále rychlejším a rychlejším. Do závodu jsem měl dobrý start, směřoval jsem za dobrým výsledkem, kterému jsem po ranním warm upu i věřil. Najednou se vše během jízdy změnilo. Vypadalo to na poškození pneumatiky nebo na vypadlé závaží od vyvážení. Každopádně začala pneumatika hodně vibrovat. Zvláště v posledních pěti, deseti kolech jsem mohl jen stěží jezdit. Poté jsem začal ztrácet pozice. Nebylo to legrační, mohl jsem při každém náklonu havarovat. Potřebujeme dostat odpověď na tento dnešní problém, budeme jí tedy během testů hledat.
Makoto Tamada (12. místo – Yamaha)
Toto byl pro mě tento rok nejlepší závod. Byl jsem velmi blízko u Mistra světa Nicky Haydena a také u Colina Edwardse na další Yamaze. Doufal jsem ovšem v ještě lepší výsledek, který bych patrně i dosáhl, nebýt problémů s vibracemi uprostřed závodu. Myslím si, že bych je jinak předjel. Jsem ovšem velmi spokojený s výkonem pneumatik. Dunlop k tomu závodu přivezl nové zadní pneumatiky a dvě nové přední šestnácti-palcové pneumatiky. Jejich přilnavost zůstala během závodu konzistentní. Je to dobře, protože bylo velké teplo a my je prozatím moc netestovali. Vím, že se ještě zlepšíme.
Alex Hofmann (13. místo – Ducati)
Nejsem spokojený, protože toto nebyl závod v který jsem doufal. Nevím proč se tak stalo, po ranním warm upu jsem si byl jistý, že bude závod dobrý. Ihned po startu jsem poznal, že s motorkou nemám dobrý cit. Neměl jsem dobrý start, ztrácel jsem především ve zrychlení. Nemohl jsem dosáhnout rychlost jakou jsem chtěl. Během závodu jsem někoho předjel, ale nebylo to tolik, kolik bych potřeboval pro dobrý výsledek. Jsem s tímto závodem velmi nespokojený, zvláště protože jsem zde měl velmi mnoho fanoušků. Zítra zde budeme testovat, doufám, že najdeme nějaké řešení našeho problému.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist