Ohlasy GP Španělska: Francesco Bagnaia pátým různým vítězem v šesti závodech

MotoGP má pátého různého vítěze závodu v letošní sezóně. Po zisku pole position si přijel pro první místo Francesco Bagnaia, který před sebe celý závod nikoho nepustil, ačkoliv se mu v závěru Fabio Quartararo nebezpečně přibližoval. Právě Francouz si po odmávnutí na druhé příčce upevnil svou pozici v celkovém hodnocení šampionátu, aktuálně vede o sedm bodů před Aleixem Espargarem. Právě ten si dojel pro třetí příčku, když v závěru využil chyby Marca Márqueze.

MotoGP - Závod / Gran Premio Red Bull de España

1. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) - MS 5. místo ... 56 bodů (- 33)

"Jsem dojatý. Loňské první vítězství v Aragonu pro nás bylo velmi důležité, ale tohle je snad ještě krásnější a mnohem důležitější. Procházíme si totiž těžkým obdobím, kdy jsme z různých důvodů nebyli schopni ukázat náš skutečný potenciál. Věděl jsem ale, že tady by mohly být podmínky na to, aby to konečně vyšlo. Od Kataru jsme tvrdě pracovali a dnes jsme byli stoprocentně připraveni na závod. Během těch pětadvaceti kol jsem za to velmi tahal, zároveň jsem se snažil jet konstatně. Jsem pyšný na práci, kterou jsme odvedli. Nejen já s mým týmem, ale také doma s Valentinovou akademií a mou rodinou."

2. Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) - MS 1. místo ... 89 bodů

"Byl to velmi těžký závod. Snažil jsem se v prvním kole Pecca předjet, protože jsem věděl, že udržet se za ním bude vzhledem k mé přední pneumatice obtížné. Zkusil jsem všechno, ale byl velmi rychlý. Myslím, že dnešní tempo bylo šílené. Moje přední pneumatika byla extrémně horká, natlakovaná. Na brzdy už jsem nemohl jít tvrději. Nakonec se mi s ním ale podařilo udržet tempo. Rozdíl mezi námi dvěma a dalšími kluky byl celkem velký, oba jsme jeli rychle. Gratuluji mu k vítězství. Nebyl to skutečný souboj, protože jsme se nepředjížděli, ale i přesto šlo o velmi intenzivní závod. Moc jsme si ho užili."

3. Aleix Espargaro (Aprilia Racing Team) - MS 2. místo ... 82 bodů (- 7)

"To, co se momentálně děje, je neuvěřitelné. Bylo mi hned jasné, že nemám takové tempo jako Bagnaia s Quartararem, ale kdybych lépe odstartoval, možná bych se jich dokázal držet. Namísto toho jsem se ocitl za Márquezem a Millerem. Přestože jsem byl rychlejší, nedařilo se mi je předjet. Věděl jsem ale, že dříve nebo později udělají nějakou chybu. Byl to totiž velmi dlouhý závod. Využil jsem proto hned první příležitosti, kdy jsem najednou předjel Millera i Márqueze. Jakmile jsem se před ně dostal, začal jsem zajíždět nízkých 1’38. Už ale bylo příliš pozdě na to, dohnat ty dva vepředu. Na vítězství by to asi stejně nestačilo, musím ale říct, že jsem měl v závěru závodu skvělé tempo. Motorka šlapala fantasticky. Teď jen potřebuju zlepšit start, ten je naší slabou stránkou. Jsem ale nesmírně šťastný. Na Quartarara, který vede šampionát, ztrácím jen sedm bodů. Je to, jako bych žil ve snu. Je skvělé, že jsem si zrovna tady dojel pro stupně vítězů. Byla tady spousta lidí, moc jsem si to užil. Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem měl po projetí cílem, kdy jsem zdravil fanoušky."

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist