Ohlasy GP Portugalska: Fabio Quartararo si k narozeninám nadělil vítězství v Portimau

Fabio Quartararo se raduje z prvního vítězství v sezóně. Po nepovedeném pátku si v kvalifikaci vyjel pátou pozici a nedělní závod dokončil s více než pětisekundovým náskokem před ostatními. Prvním místem a posunutím se do čela šampionátu tak oslavil své třiadvacáté narozeniny, které měl 20. dubna. Pro druhé místo si dojel jeho krajan Johann Zarco, třetí pak skončil Aleix Espargaro. Pro všechny jezdce šlo o druhé letošní pódium.

MotoGP - Závod /  Grande Prémio Tissot De Portugal

1. Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) - MS 1. místo ... 69 bodů

„Vyhrál jsem díky tomu, že jsem jel na limitu. Upřímně, stejně tak jsem jel v Argentině i v Austinu, ale až tady jsem se na motorce cítil opravdu dobře. Rovinka tady není tak dlouho, navíc jsme měli grip, který by dovolil za to tahat. Ve warm-upu jsem se cítil úžasně. Do závodu jsem skvěle odstartoval, chtěl jsem jet od začátku agresivně, protože jsem věděl, že pokud tady budeme za našimi soupeři, budeme se trápit. Ale dokázali jsme to! Jsem velmi šťastný, protože se mi podařilo získat první vítězství v sezóně. Pro mě je nejdůležitější se nikdy nevzdávat a dnes se ukázalo, že je to správný směr."

2. Johann Zarco (Pramac Racing) - MS 5. místo ... 51 bodů (- 18)

„Jsem šťastný, věděl jsem, ze můžeme bojovat o pódium, a to se nám podařilo. Je velmi důležité jak pro mě, tak pro tým, aby se nám dařilo, abychom znovu nabyli sebevědomí. Udělali jsme velké pokroky a doufám, že to takhle bude pokračovat."

3. Aleix Espargaró (Aprilia Racing) - MS 3. místo ... 66 bodů (- 3)

„Jsem velmi šťastný! Fabio byl dnes neporazitelný. Na začátku jsem kvůli ne úplně perfektnímu startu ztratil nějaký čas, další pak bojem s Alexem Márquezem. Našel jsem si ale vlastní tempo, který bylo opravdu dobré, v závěru jsem se dokonce pokusil zaútočil na Zarca. Šlo však o příliš velký risk, a tak jsem se spokojil se třetím místem. Znovu jsme ukázali, že můžeme bojovat o nejvyšší pozice."

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist