Ohlasy, GP Katalánska: Těsný výsledek ve sprintu. Vítěz Alex Márquez porazil Pedra Acostu jen o čtyři setiny
Text: Andrea Štipčáková | Foto: BK8 Gresini Racing MotoGP, Red Bull KTM Factory Racing, Pertamina Enduro VR46 Racing Team, motogp.com | Zveřejněno: 17.5.2026 | Zobrazeno: 988x
Sobotní sprinterský závod v Barceloně skončil s historicky nejnižším rozdílem mezi prvním a druhým jezdcem. Z vítězství se radoval Alex Márquez, rodák z nedaleké Cervery, ovšem druhý Pedro Acosta na něj ztratil pouhé čtyři setiny. Jak věří, kdyby se jelo o kolo více, soupeře by předjel. Jako třetí byl odmávnutý Fabio Di Giannantonio, jenž se rovněž na svém stroji cítil velmi dobře a doufá, že v neděli na výsledek naváže.
MotoGP – Sprinterský závod / Grand Prix of Catalunya 2026
1. Alex Márquez (BK8 Gresini Racing Team) – MS 7. místo ... 62 bodů (- 67)
„Krásné vítězství. Každopádně mám pocit, že v neděli nám toto stačit nebude. Byl to dlouhý závod, v posledním díle jsem cítil, že mám těsně za sebou motorku a musel jsem za to dost zatahat. Posledních pět kol jsem měl problémy s předním kolem. Jedenáct bodů, které jsme stáhli na čelo šampionátu, je rozhodně pozitivních. Zítra musíme udělat další krok vpřed a vrátit se do boje o ty nejvyšší pozice v mistrovství světa.“
2. Pedro Acosta (Red Bull KTM Factory Racing) – MS 3. místo ... 92 bodů (- 37)
„Chybělo nám jedno kolo! Tempo jsem měl dobré, start se mi taky povedl, ale na začátku závodu nám přeci jen něco chybělo. Potřebujeme víc gripu. Jsem ale spokojený s naším rytmem i s tím, jak se nám dařilo šetřit zadní pneumatiku. Díky tomu jsme byli na konci rychlí. Zítra budeme startovat s jinou pneumatikou, máme v hlavách nějaké otazníky. Uvidíme, jestli se nám náš výsledek povede zopakovat.“
3. Fabio Di Giannantonio (Pertamina Enduro VR46 Racing Team) – MS 4. místo ... 91 bodů (- 38)
„Do sprintu jsme bohužel startovali až ze druhé řady, a to kvůli mé chybě v kvalifikaci. Start závodu je vždycky těžký, zvláště s tolika agresivními jezdci. Tenhle sprint byl pro mě strašně dlouhý. Soustředil jsem se neustále na udržení si své pozice, stahování ztráty a na předjíždění. Hodně jsem si to na trati užíval! Kdybychom jeli více kol, myslím, že jsem oproti Alexovi a Pedrovi měl něco navíc, a možná jsem je mohl předjet. Každopádně – dali jsme do toho maximum a já jsem s výsledkem spokojený. Pro zítřejší závod nevylučuju měkkou pneumatiku. Nemám pocit, že by se dnes nějak výrazně opotřebovala, v závěru jsem za to mohl zatahat. Klíčové bude vše správně zanalyzovat a správně vybrat. Na použitých pneumatikách máme dobré tempo, takže věřím, že nás čeká zajímavý závod.“



