Ohlasy GP: Alex Márquez slavil v hlavním závodě v Sepangu vítězství i titul s Gresini
Text: Andrea Štipčáková | Foto: BK8 Gresini Racing MotoGP, Red Bull KTM Factory Racing, Repsol Honda Team | Zveřejněno: 26.10.2025 | Zobrazeno: 2 478x
Postavit se na startovní rošt závodu MotoGP nebylo pro jezdce vzhledem k hrůznému incidentu v Moto3 jednoduché. Vítězem posledního zámořského klání sezóny se stal Alex Márquez, který zároveň slavil s týmem titul pro nejlepší netovární tým sezóny. Jako druhý projel cílem Pedro Acosta, který šel do závodu mnohem soustředěněji než v sobotu. A radoval se i Joan Mir, který získal pro Hondu třetí příčku.
MotoGP – Závod / Petronas Sepang International Circuit
1. Alex Márquez (BK8 Gresini Racing MotoGP) – MS 2. místo … 413 bodů (- 132)
„Dnes jsem změnil svůj přístup k začátku závodu. Včera jsem to totiž pokazil. Zaútočil jsem a snažil se nahnat si náskok, jak jsem si ostatně předsevzal. Dosáhli jsme našeho cíle a stali jsme se nejlepším nezávislým týmem sezóny. A navíc jsme to oslavili prvním místem. Teď je čas užít si poslední dva závody roku.“
2. Pedro Acosta (Red Bull KTM Factory Racing) – MS 5. místo ... 260 bodů (- 285)
„Byl to těžký závod. V momentě, kdy šlo tempo dolů, jsem mohl zaútočit. Od začátku jsem chtěl jet na čele, ale čekal jsem na správnou chvíli. Nechtěl jsem chybovat. To se povedlo. Jsem šťastný! Spolu s týmem odvádíme dobrou práci, musíme takhle pokračovat i nadále.“
3. Joan Mir (Repsol Honda Team) – MS 15. místo ... 93 bodů (- 452)
„Byl to skvělý závod, zároveň ale jeden z nejtěžších v mé kariéře. Vysoké teploty, pneumatiky, ovládání motorky – musel jsem jet opravdu precizně. Mám z tohoto třetího místa opravdovou radost. Z toho, co máme, jsme vytěžili maximum. To ukazuje, jak skvělou práci jsme odvedli jako tým. Když je člověk sebevědomý, může dokázat všechno. Dnes jsem cítil, že na to máme, a tak jsem do toho šel naplno. Jel jsem na limitu. Pokrok, který Honda za uplynulý rok udělala, je fantastický. Tušil jsem, že má tento projekt co nabídnout, proto jsem s týmem podepsal na další dva roky. Všem z Hondy děkuji.“



