Od roku 2022 je Rio de Janeiro zpět v kalendáři MotoGP

Po téměř dvaceti letech se mistrovství světa silničních motocyklů vrátí do brazilské metropole Rio de Janeiro. Nový závodní areál Rio Motorpark (RMS) získal pětiletou smlouvu s Dorna Sports, takže bude součástí kalendáře minimálně do konce roku 2026. Dráha RMS má 4,5 kilometrů a celkem 7 levých a 6 pravých zatáček. Časy na kolo v případě jezdců MotoGP mají být kolem 1'38 sekundy.

Naposledy jezdci mistrovství světa silničních motocyklů závodili v Rio de Janeiro v roce 2004 a závod královské kubatury tehdy na okruhu Nelsona Piqueta vyhrál Japonec Makoto Tamada. V současné době je to Argentina, která jako jediná v Jižní Americe pořádá během sezony oba motocyklové šampionáty (MotoGP a WSBK) a dokonce každý z nich na jiném závodním okruhu.

Nový Rio Motorpark (RMS) mají Brazilci dokončit v roce 2021. Postavit areál nebyla levná záležitost, ale stavba dává pracovní příležitosti spoustě místním lidem. Jakmile bude vše připraveno, všichni už netrpělivě očekávají světovou elitu a fanoušky závodních motorek z celé Brazílie, což je země s vysokým potenciálem, jelikož mluvíme o víc jak 200 milionech obyvatel.

Carmelo Ezpeleta (CEO Dorna Sports) k podpisu s Riem uvedl: „Jsem velmi hrdý na to, že můžu oznámit návrat MotoGP do Rio de Janeira, jedné z ikon světových velkoměst a v tak úžasné zemi. Brazílie je důležitou zemí pro motocyklový trh, závody motocyklů a motorsportu s bohatou historií, takže jsem nesmírně rád, že MotoGP v tomto hraje zásadní roli v rámci našeho návratu v roce 2022.“

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist