4sr_duben
Od pátku testují v Kataru týmy MotoGP

V pátek 5.března vyjedou na dráhu okruhu Losail International testovací jezdci továrních týmů královské kubatury MS silničních motocyklů společně s nováčky, kteří letos nastupují do své první sezony jezdce MotoGP. Sobota a neděle bude kompletně patřit oficiálnímu testování všech jezdců třídy MotoGP. Další test je rovněž v Losail už příští týden v termínu 10. až 12.března.

Yamaha má nového testovacího jezdce Cala Crutchlowa plus osvědčenou dvojici z Japonska Katsuyuki Nakasuga a Kohta Nozane. U Ducati máme hned tři nováčky Enea Bastianini (Avintia Esponsorama), Luca Marini (Sky VR46 Avintia) a Jorge Martin (Pramac Racing). Testovacím jezdcem je Michele Pirro.

V případě rakouského výrobce KTM nastaly změny v jezdeckých sestavách továrního i satelitního týmu, ale nováček jako takový tam mezi jezdci není. Jelikož je Mika Kallio zraněný, má testování na svých bedrech španělský jezdec Dani Pedrosa. Suzuki satelit nemá, takže oba jejich tovární jezdci, Joan Mir a Alex Rins (ECSTAR Suzuki) nastupují až v sobotu po oficiální prezentaci týmu a v pátek bude na dráze dvojice jejich zkušebních jezdců Sylvain Guintoli a Takuya Tsuda.

U Hondy chybí Marc Márquez, jehož zastoupí jejich zkušební jezdec Stefan Bradl. Od soboty bude testovat Pol Espargaró (Repsol Honda), Alex Márquez (LCR Honda Castrol) a Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu). Aprilia testuje s trojicí jezdců Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini), Lorenzo Savadori (Aprilia Racing Team Gresini) a Bradley Smith (Aprilia Test Team).

Test začíná každý den ve 12.00 hodin SEČ a končí v 19.00 hodin SEČ.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist