Nové tváře v MotoGP

Je pravda, že v jednom případě se jedná o tvář staronovou, ale prostě by ten titulek byl moc dlouhý. Do sedla speciálu MotoGP se totiž po dlouhých osmnácti měsících posadí Sete Gibernau! Další tvář už je fungl nová – Lorise Capirossiho v britské Grand Prix v Doninton Parku nahradí Američan Ben Spies.

Nové tváře v MotoGP
Stáj Ducati se v posední době poměrně trápí. Kromě Casey Stonera žádný z jezdců není schopen výsledků v Top ten, což je hlavně u Marca Melandriho hodně zarážející. Jak letos ukazují výkony jezdců stáje Yamaha Tech3, ani satelitní tým nemusí uzavírat startovní pole, jako tomu zpravidla bývá u dvojice týmu Alice Ducati, Sylvaina Guintoliho a Toniho Eliase. Ducati hledá možnosti, jak toto tápání ukončit a k testování byli přizváni i jezdci ze šampiónátu WSBK Troy Bailyss a Max Biaggi. Troy toto testování ihned odmítl a přestože Max původně souhlasil, v poslední době má dost starostí sám se sebou, natož aby ještě testoval stroj pro katerogii MotoGP.
Proto byl k testování přizván bývalý špičkový jezdec této třídy, Španěl Sete Gibernau, který svoji kariéru ukončil právě v sedle Ducati v sezóně 2006. Příští týden se bude na okruhu v Mugellu spolu s tradičním testovačem Vittorianem Guareschim věnovat vývoji nové Ducati Desmocedici GP9 ale osedlá i letošní model GP8 ke srovnání obou strojů a přesnějšímu sběru dat. K dohodě došlo minulý víkend na okruhu v Catalunyi. „Jsem potěšen tím, že mi Ducati dala tuto příležitost,“ uvedl Gibernau. „Je to jen test, ale dám do toho svoje maximum. Nemohu se dočkat toho pocitu, který poskytuje motocykl třídy MotoGP.“ Gibernau Ducati řídil naposledy v říjnu 2006, tedy v sezóně, ve které se těžce zranil po pádu, který následoval po vzájemné kolizi několika jezdců. Z důvodu zranění, která jej v sezóně 2006 provázela, Gibernau ukončil svoji kariéru. Možnost další spolupráce na testování Ducati ale Sete nevyloučil. Že by to byl nový začátek kariéry?
Další jezdec, který se posadí na speciál třídy MotoGP je Američan Ben Spies. Jak už jsme na našem serveru uvedli, Loris Capirossi je zraněný a jeho start v Donington Parku je vyloučen. Původně se předpokládalo, že jej v týmu Rizla Suzuki nahradí Japonec Nobuatsu Aoki, ale spekulovalo se i o možnosti angažování aktuálního šampióna amerických superbiků. Tento třiadvacetiletý amík už má jisté starty na divokou kartu v obou zámořských závodech (Laguna Seca a Indianapolis), ale nakonec dostane příležitost ještě o něco dříve.


Jméno Bena Spiese je již dlouhodobě spojováno se značkou Suzuki, pro kterou jezdí americký superbikový šampionát a v závěru loňského roku testoval i speciál GSV-R 800 na posezónních testech ve Valencii, kde také vyjádřil přání o dlouhodobém působení v seriálu MotoGP. To této kategorie se jej snaží také dostat jeho „opatrovník“ Kewin Schwantz, který také pravděpodobně stojí za jeho současným krátkodobým angažmá. „Byl jsem nadšený, že můj první start v MotoGP bude na okruhu Laguna Seca ve Státech, ale je lepší, že můj debut bude v Doningtonu, protože zde nebudu pociťovat žádný tlak. Je skvělé, že jsem dostal tuto příležitost, i když je to bohuželo kvůli Lorisově zranění. Přeji mu vše nejlepší a plné zotavení. Doufám, že budu všechny reprezentovat velmi dobře a že si vše skvěle užiji.“ Zda dostane příležitos i v Assenu, záleží hlavně na zdravotním stavu Lorise Capirossiho.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist