Našim cílem je vždy překonávat sami sebe, prozradil Dall'Igna

Tovární tým Ducati Lenovo na oficiální prezentaci v Madonna di Campiglio potvrdil silné odhodlání obhájit vítězství z roku 2022 a v MotoGP získat tituly jak v kategorii jednotlivců, tak v týmech a výrobcích. O cílech pro nadcházející sezonu hovořil Luigi Dall'Igna, generální ředitel Ducati Corse, a Luca Rossi, prezident skupiny inteligentních zařízení ve společnosti Lenovo.

Do náročného úkolu se pustí úřadující mistr světa Francesco Bagnaia, který do sezony MotoGP 2023 nastupuje s číslem jedna, a jeho nový týmový kolega Enea Bastianini, který ještě loni hájil s Ducati barvy stáje Gresini.

„Začátek nové sezony je vždy vzrušující a letos ještě více po úspěšném roce 2022, který se zapsal do historie,” řekl Luigi Dall'Igna, generální ředitel Ducati Corse. „Zopakovat loňské výsledky bude náročné, ale naším cílem je vždy překonávat sami sebe a neustále se zlepšovat. V MotoGP budeme moci kromě mistra světa Pecca Bagnaie počítat také s Eneou Bastianinim, loni třetím v mistrovství světa s týmem Ducati Gresini Racing.”

„Jsme přesvědčeni, že oba naši jezdci budou i letos patřit k protagonistům šampionátu. Jisté ale je, že konkurence bude ještě vyšší. Na startovním roštu je mnoho silných jezdců a ostatní výrobci budou v zimě určitě tvrdě pracovat. My jsme se však nenechali překonat, takže se těšíme na start nové sezony a na obhajobu tří titulů, které jsme loni získali,”
dodal Luigi Dall'Igna.

Luca Rossi (Lenovo) během představení týmu Ducati Lenovo MotoGP uvedl: „Po mimořádně úspěšném roce jsme nadšeni, že můžeme společně zahájit novou sezonu. Jsme hrdí na vše, čeho jsme dosáhli za posledních pět let, od začátku našeho technologického partnerství s Ducati, a jsme nadšeni, že můžeme pokračovat ve spolupráci na vedení inovací a neustálém zlepšování výkonnosti na závodních tratích.”

„Technologie hrají v náročném světě motorsportu klíčovou roli. Společnost Lenovo úzce spolupracuje se společností Ducati od analýzy dat v reálném čase, umělé inteligence a simulací až po chytrou spolupráci a rozšířenou realitu, abychom uvolnili hodnotu digitální transformace a dosáhli ještě lepších výsledků. Na základě našich společných hodnot, kterými jsou rychlost, oddanost, týmový duch a zaměření na výsledky, budeme pokračovat v pokroku směrem k rychlejšímu, bezpečnějšímu a vzrušujícímu sportu,”
dodal Rossi.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist