Nakamoto: Honda vyvíjí motocykl podobný RC213V

Na základě současného prototypu RC213V vyvíjí Honda motocykl podobný sériovým motocyklům s kterým by se dalo závodit v MotoGP. Nejedná se ale o žádný model CRT. Boss HRC Shuhei Nakamoto ale nechce moc prozradit a je spíše tajemný jako pověstný hrad v Karpatech.

Nakamoto: Honda vyvíjí motocykl podobný RC213V
Japonská továrna Honda pracuje hodně usilovně na vývoji verze motocyklu hodně podobnému letošním továrním Hondám RC213V MotoGP, který by si mohly týmy královské kubatury koupit místo motorek CRT.
Z vývoje tohoto motocyklu je jednoznačně vidět, že motocyklový gigant Honda se cítí zaskočen iniciativou a expanzí továrny Aprilia, která se pod názvem ART zúčastní letošního šampionátu MotoGP celkem se čtyřmi motocykly (Randy de Puinet, Aleix Espargaro, James Ellison a Mattia Pasini) a má s nimi také odpovídající reklamní úspěch. 

Vice-HRC Shuhei Nakamoto ovšem nechce tento projekt označit jako motocykl CRT, naopak říká. že se tak Honda vrací ke svým dřívějším projektům. Největším rozdílem by měla být použitá technologie: "Motocykl bude mít zřejmě jen standartní převodovku a přemýšlíme také o pneumatickém ovládání rozvodu ventilů", říká Nakamoto.

Produkce tohoto motocyklu příbuzného biku Honda RC213V by měla zavát čerstvý vítr do MotoGP, resp. do CRT. Ostatně návrat motocyklů typu Yamaha TZ, Suzuki RG či Honda RS je očekáván už delší dobu a teprve nyní byl díky povolení CRT defacto vyprovokován.
Honda se samozřejmě může při vývoji tohoto typu ohlédnout nazpět a vzít s sebou zkušenosti, které jsou používány při závodění modelu motocyklu Caseyho Stonera a Daniho Pedrosy, tedy postavit motorku s velkým výkonem, která je přitom dostatečně spolehlivá, i když s použitím menší a lacinější technologie. A hlavně, neměl by zde být problém s pneumatikami Bridgestone, ty by tomuto modelu měly vyhovovat více než současným CRT.

Tento motocykl Honda by se měl objevit na startovním roštu MotoGP nejpozději v roce 2014 a jeho kupní cena - ne tedy pouhý leasing - by neměla přesáhnout hranici 1 000 000 Euro.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist