Na okruh Sepang International čeká výměna povrchu

V letošním roce jsme mohli od jezdců superbikového nebo prototypového seriálu mistrovství světa silničních motocyklů slyšet stále častěji, že trať na jinak velmi oblíbeném Sepangu je stále hrbolatější. Vedení okruhu na základě podnětu ze strany FIM a FIA rozhodlo o modernizaci tratě a příslušenství, která má začít koncem února příštího roku s termínem dokončení v květnu 2016.

Na okruh Sepang International čeká výměna povrchu

Na pěti a půl kilometrové trati mají v plánu vyměnit jak asfaltový povrch, tak opravit odvodňovací systém, obrubníky a podloží štěrkových únikových zón v zatáčkách číslo jedna a patnáct.

Týmy mistrovství světa MotoGP stačí odjet plánovaný třídenní test v Sepangu, který je na programu začátkem února, ale pak už se do Malajsie vrátí až v říjnu v rámci Velké ceny. Samozřejmě získané informace z testování již nebudou tak směrodatné, protože nový povrch řadu věcí změní.

Podobně na tom bude dodavatel pneumatik Michelin, který má z Malajsie minimum informací. Důležitý bude zmiňovaný první oficiální test s termínem prvního až třetího února, ale rozhodně budou muset Francouzi absolvovat ještě další zkoušky již na novém povrchu, aby zjistili jak moc je agresivní vůči pneumatikám a vyvarovali se tak situaci z roku 2013 do níž se na Phillip Islandu dostal Bridgestone.

Kvůli opravě okruhu tak klasický druhý třídenní test v Sepangu jezdci třídy MotoGP letos nepojedou a oficiální předsezonní zkoušky s termínem 17. až 19.února byly už s předstihem přesunuty na Phillip Island. Naposledy musel Sepang kvůli údržbě dočasně zastavit veškeré aktivity na trati v roce 2007.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist