Motul TT Assen - Vítězství urval Bagnaia, raduje se i Viňales a první pódium slaví Bezzecchi

Moto2 - Závod (24 kol)

Do první řady Motul TT Assenu se postavili Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), jeho týmový kolega Albert Arenas a Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team). Za nimi startovali Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), Alonso Lopez (MB Convenyors Speed Up) a Jorge Navarro (Flexbox HP40). Třetí řada pak patřila Joeovi Robertsovi (Italstrans Racing Team), Bo Bendsneyderovi (Pertamina Mandalika SAG Team) a Augustu Fernandezovi (Red Bull KTM Ajo). Filip Salač (Gresini Racing Moto2) si se ztrátou 0,388 vteřiny dojel v kvalifikaci pro dvanácté místo.

Jake Dixon si start závodu pohlídal a do první zatáčky vjížděl na první pozici. Za ním se seřadili Albert Arenas, Alonso Lopez, Ai Ogura a Marcel Schrötter. Sam Lowes startující ze třetího místa se hned v úvodu dostal do problémů a vyjel mimo trať, na kterou se vrátil až na 27. příčce. Filip Salač se bohužel propadl na patnáctou pozici.

Už v prvním kole Jakea Dixona předjel Alonso Lopez a okamžitě si najel zhruba půlsekundový náskok. Třetí místo si stále držel Albert Arenas, čtvrté Marcel Schrötter. Aiho Oguru motocykl nakopl, sice se na něm dokázal udržet, ale postupně se startovním polem propadal. Ve čtvrtém kole byl až na 16. příčce. Filip Salač si vybojoval dvě pozice a jel na průběžném třináctém místě, pro Lowese naopak závod skončil pádem.

Marcel Schrötter jezdce před sebou postupně stahoval a osm kol před cílem už jel před Lopezem na první pozici. Třetí místo patřilo Arenasovi, Jake Dixon se propadl na čtvrtou příčku, o kterou navíc musel bojovat s Augustem Fernandezem. Bo Bendsneyder jel šestý, následovaný byl Cameronem beaubierem a Tonym Arbolinem. Filip Salač se posunul opět o jedno místo výše, na jedenáctého Joea Robertse ztrácel zhruba tři desetiny sekundy.

Marcel Schrötter neudržel koncentraci a z prvního místa se ocitl na zemi. Vedoucím jezdcem se tak stal Albert Arenas, Alonso Lopez, Augusto Fernandez a Jake Dixon na něj však ztráceli minimum. Lídři šampionátu Tony Arbolino a Celestino Vietti jeli na sedmé, respektive osmé pozici. Alessandro Zaccone odstoupil ze závodu, pravděpodobně kvůli technickým problémům.

Dopředu se postupně posouval Ai Ogura, jenž se v úvodu propadl. Pět kol před cílem už byl ale na šesté příčce. Vedoucí Alonso Lopez chyboval a Augusto Fernandez se dostal na první místo. Na druhou, respektive třetí příčku se posunuli jezdci Inde GASGAS Aspar Teamu. Předčasně skončil závod pro Camerona Beaubiera, jenž upadl. Stejně tak krátce na to skončil na zemi druhý Arenas a Dixon se posunul na druhou příčku. A do kačírku se podíval rovněž Niccoló Antonelli.

Vítězství v závodě si udržel Augusto Fernandez, Ai Ogura se v posledních kolech zvládl propracovat na druhé místo. Pro pódium si rovněž dojel Jake Dixon, čtvrtého Celestina Viettiho za sebou nechal o pouhých 0,033 sekundy. Pátý skončil Bo Bendsneyder, šestý Alonso Lopez a sedmý Tony Arbolino. Filip Salač uzavřel první desítku se ztrátou 7,691 vteřiny na prvního.