MotoGP: Škatule, škatule hejbejte se

Přestupy jezdců v MotoGP jsou prakticky vyřešeny, o to více to ale vře mezi "celebritami" v garážích. A právě od Yamahy jich několik odchází!

MotoGP: Škatule, škatule hejbejte se
Prvním, který odchází, je Daniele Romagnoli, o tom jsme ale už psali. Týmový manažér Jorge Lorenza u Fiat-Yamaha nepůjde jak se myslelo k superbikovému továrnímu týmu Yamaha, nýbrž má namířeno k tovární stáji Repsol Honda, respektive k italskému pilotovi Andreovi Doviziosovi. Nahradí Pete Bensona, který dovedl v roce 2006 Nicky Haydena k titulu mistra světa. Romagnoliho místo zřejmě zaujme dosavadní superbikový manažér Yamahy Massimo Meregalli. 

Ovšem od Lorenza odchází ještě dva inženýři a jeden specialista na telemetrii. A i ti tři míří k největšímu rivalovi, tedy k továrnímu týmu Repsol Honda HRC.

Jedná se o Andre Zugnu, manažéra "Engineering Division - Yamaha Motor Racing" - na snímku vlevo. 

Tím druhým je Cristian Battaglia - inženýr "Engineer  Yamaha Motor Racing".  


Oba dva jmenovaní pánové se podíleli na vývoji elektroniky M1, tedy hodně důležité a hlavně speciální práce. A jejich budoucí úloha u HRC je celkem jasná, dostat elektroniku motocyklu Honda RC212V na úroveň M1. 

Ovšem nejsou sami, tím dalším, který "uprchl" od Yamahy, je Carlo Luzzi, tedy specialista na telemetrii. Na tento hromadný odchod samozřejmě v Japonsku  u Yamahy reagovali a telemetrii pro Jorge Lorenza převezme Davide Marelli, doposud zodpovědný u týmu Rizla Suzuki za jezdce Chrise Vermeulena. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist