Moto2: Julian Simon a Mike di Meglio na Suteru

Jak uvádí některé zahraniční weby, tak tým Jorge "Aspara" Martineze pojede od Grand Prix Francie na jiných motocyklech.

Moto2: Julian Simon a Mike di Meglio na Suteru
Zahraniční weby uvedly včera večer celkem očekávanou zprávu, že mistrovský tým Jorge "Aspara" Martineze mění značku šasí. Místo italského RSV pojedou jezdci Mike di Meglio a Julian Simon švýcarský motocykl Suter MMX. Tato první zpráva o změně se objevila už minulý čtvrtek, ale byla konstruktérem RSV Salvatore Giorlandinim dementována.


Důvodem změny jsou jednak hodně vysoká váha stroje RSV - asi 10 kg víc než Suter a také horší aerodynamika, neboť Simon byl na topspeedu o 4 až 5 km pomalejší než jeho největší konkurenti. 


Tým Aspar testoval před sezónou - po odchodu Aprilie z kubatury Moto2 - celkem tři různá šasí (BQR, Kalex), až se nakonec rozhodl pro RSV. Jelikož však výsledky týmu, který chtěl a chce bojovat o titul mistra světa, v prvních dvou závodech zůstaly hodně za očekáváním (Qatar - Di Meglio až 16., Simon pro defekt spojky neobjel ani jedno závodní kolo, Jerez - Simon skončil 8., Di Meglio 22.). Je tedy jasné, že nějaký pořádný řez musel přijít.

V úvahu tak pro Aspara přicházela ještě japonská značka Moriwaki, ale byly zde dva důvody volby švýcarského šasí Suter. Jednak dodací lhůta Moriwaki je minimálně 20 dní a tak by na tomto motocyklu mohli jezdci Asparovi stáje startovat až v Mugellu. Druhým důvodem jsou finance, zatímco šasí Suter bude pro oba jezdce stát po 70 000 Eurech, tak Moriwaki by bylo o hodně dražší. A těžko se dá očekávat, že firma RSV si vezme svoje motocykly zpět a vrátí nějaké penízky.

První test obou jezdců s motocykly Suter se uskuteční tento týden na okruhu v Albacete. 

Během dnešního dne tuto zprávu změny motocyklu ve svém oficiálním vyjádření potvrdil týmový šéf Jorge Martinez.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist